Trwa ładowanie...
d2xytjo

Siostra Grety Thunberg: Walczyłam z depresją. Rodzice skupiali się na Grecie

Beata Ernmam ujawniła w rozmowie z mediami, że w przeszłości była poddawana mobbingowi, a także miała problemy z depresją. Choroba miała się rozpocząć w momencie, gdy rodzice 14-latki poświęcali czas jej siostrze, również borykającej się z problemami Grecie Thunberg.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Greta Thunberg.
Greta Thunberg. (East News)
d2xytjo

Gdy Greta Thunberg miała 8 lat obejrzała w szkole film edukacyjny o Wielkiej Pacyficznej Plamie Śmieci. To wtedy pojawił się w niej lęk przed zmianami klimatycznymi. Popadła w depresję, przestała jeść i chodzić do szkoły. Wiadomo, że zaniepokojeni rodzice długo szukali pomocy, odwiedzając dziesiątki gabinetów lekarskich i poświęcając dziecku dużo uwagi.

Beata Ernman opowiedział teraz, że w tym czasie depresja pojawiła się także u niej. Z czasem lekarze zdiagnozowali również ADHD. "Byłam samotna i wycofana. Rodzice skupiali się na Grecie" - stwierdziła. Z tego powodu uczęszczająca do szkoły muzycznej nastolatka nie mogła przebywać w klasie z innymi uczniami.

d2xytjo

"Obie wciąż jeszcze niepełnoletnie nastolatki patronują zarejestrowanej w Sztokholmie fundacji The Greta Thunberg and Beata Ernman Foundation, do której mają trafiać pieniądze z międzynarodowych nagród, jakie otrzymuje Greta za swoją działalność ekologiczną" - podaje RMF FM.

Jak niedawno informowaliśmy, po wielu konferencjach i międzynarodowych szczytach Greta Thunberg na pewien czas wróciła do domu. Jej setki podróży, przemówień i ciągła walka nie zmieniły świata. Ostatnia runda negocjacji klimatycznych podczas COP25 w Madrycie na początku grudnia zakończyła się fiaskiem. Sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres nazwał to "straconą szansą".

Zobacz też: Zaskakujący apel Adama Bielana do Donalda Tuska. Wszystko przez wpis

Źródło: RMF FM

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2xytjo

Podziel się opinią

Share

d2xytjo

d2xytjo
Więcej tematów