Trwa ładowanie...
d1qt02u

Silne trzęsienie ziemi w Japonii
(AFP)
Co najmniej dwie osoby zginęły w wyniku trzęsienia ziemi, jakie nawiedziło w sobotę okolice Hiroshimy - poinformowała japońska policja. 24 osoby odniosły rany. Niewiele wiadomo natomiast na temat strat materialnych.

Share
d1qt02u

Trzęsienie ziemi miało siłę 6,4 stopnia w skali Richtera. Epicentrum leżało około 60 km od brzegu w Zatoce Hiroshimskiej. Japońska agencja meteorologiczna poinformowała, że wstrząs nastąpił o 15:28 czasu lokalnego (7:28 warszawskiego). Najsilniej trzęsienie odczuwane było w Hiroshimie, około 690 km na południowy zachód od Tokio.

Ze względów bezpieczeństwa przerwano część połączeń szybkiej kolei japońskiej. Także niektóre autostrady zostały wyłączone z ruchu. Trzęsienie nie spowodowało szkód ani zakłóceń w pracy elektrowni nuklearnej w Ikata.

Trzęsienie w Hiroshimie i okolicach było największym, jakie nawiedziło Japonię, od tragicznego wstrząsu w Kobe 17 stycznia 1995 r. Miał on siłę 7,2 stopnia w otwartej skali Richtera i spowodował śmierć 6432 osób. Tym razem udało się uniknąć wielu ofiar. (mag)

d1qt02u

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1qt02u
d1qt02u
Więcej tematów