Trwa ładowanie...

Sikorski na szubienicy, UE jak III Rzesza. Szokujące wpisy z Facebooka nowej konsul w USA

Maria Szonert-Binienda od niedawna jest oficjalnym przedstawicielem Polski w USA - Witold Waszczykowski mianował ją konsulem honorowym w Ohio. Jeśli jej aktywność dyplomatyczna będzie taka, jak ta internetowa, można mieć obawy. Na Facebooku Szonert-Biniendy królują treści o zamachu smoleńskim, spisku unijnej lewicy przeciw PiS. Jest też obrazek z Radosławem Sikorskim i szubienicą oraz zestawienie III Rzeszy i Unii Europejskiej.

Sikorski na szubienicy, UE jak III Rzesza. Szokujące wpisy z Facebooka nowej konsul w USAŹródło: Facebook.com, fot: Senat
ddn3doi
ddn3doi

Donald Tusk w mundurze SS-mana. Takie zdjęcie miało się znaleźć na Facebooku Marii Szonert-Biniendy, powołanej niedawno konsul honorowej w Ohio. Screena zamieściła na Twitterze Dorota Wysocka-Schnepf, dziennikarka i żona byłego ambasadora w Waszyngtonie. Tego wpisu na profilu Marii Szonert-Biniendy (już?) nie ma, jest za to wiele innych, równie ciekawych.

Żona smoleńskiego śledczego Wiesława Biniendy jest niezywkle aktywna w sieci, nawet kilka razy dziennie umieszcza na Facebooku memy lub linki do artykułów. Skupia się na tematyce smoleńskiej (oczywiście uważa, że to był zamach), wspieraniu rządu PiS oraz Donalda Trumpa, a także atakowaniu Donalda Tuska, PO, Uni Europejskiej, Angeli Merkel i Władimira Putina. Zamieszczone poniżej screeny zostały wokonane w południe 28 kwietnia.

Maria Szonert na Facebooku facebook
Maria Szonert na Facebooku Źródło: facebook, fot: Maria Szonert
Maria Szonert na Facebooku Facebook.com
Maria Szonert na Facebooku Źródło: Facebook.com, fot: Maria Szonert
Maria Szonert na Facebooku Facebook.com
Maria Szonert na Facebooku Źródło: Facebook.com, fot: Maria Szonert
Maria Szonert na  Facebooku Facebook.com
Maria Szonert na Facebooku Źródło: Facebook.com, fot: Maria Szonert
Maria Szonert na Facebooku Facebook.com
Maria Szonert na Facebooku Źródło: Facebook.com, fot: Maria Szonert

Ostatni screen to opinia Alexa Jonesa, szalenie popularnego autora audycji radiowej InfoWars, z którego zdaniem liczy się sam Donald Trump. Obecnie Jones walczy w sądzie o opiekę nad dziećmi, ale jego była żona zarzuca, że publicysta jest niezrównoważony psychicznie, na dowód przedstawiając fragmenty audycji. Jego prawnik tłumaczy, że Jones tylko odgrywa rolę, jak aktor.

ddn3doi

To nie jedyny kontrowersyjny autor, na którego powołuje się Maria Szonert-Binienda. Kiedy Jacek Gądek opisał w WP marne rezultaty kierowanej przez nią Rady Polonijnej przy Marszałku Senatu, w obronie działaczki stanął Stanisław Michalkiewicz. Autora tekstu był łaskaw nazwać "ciężkim idiotą", a sam artykuł "łajdactwem do kwadratu". Maria Binienda przesłała Jackowi Gądkowi ten tekst, dodając jeszcze kilka słów komentarza. "Zastanawiam się czy jest Pan w stanie zrobić coś pożytecznego w obliczu destrukcyjnych skutków Pana artykułu który uruchomił wylew nienawiści obelg i najgorszych ludzkich instynktów oraz niekontrolowanej agresji".

Maria Binenda została niedawno mianowana przez Witolda Waszczykowskiego konsulem honorowym w Acron w stanie Ohio. Minister wychwalał jej pracę w środowiskach polonijnych. Chyba jeszcze nie znał jej internetowej aktywności, która nie jest zbyt dobrą wizytówką dla polskiej dyplomacji. Poprosiliśmy MSZ o komentarz do facebookowej aktywności Marii Szonert-Biniendy.

ddn3doi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ddn3doi
Więcej tematów