Trwa ładowanie...

Siemoniak ostro skomentował słowa premiera. Uderzył też w Macierewicza

Były szef MON ironicznie skomentował wypowiedź Mateusza Morawieckiego, której udzielił podczas zaprzysiężenie żołnierzy z Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Dostało się również Antoniemu Macierewiczowi, którego kadencję w ministerstwie obrony narodowej polityk PO nazwał czasem "szaleństwa".

Share
Siemoniak ostro skomentował słowa premiera. Uderzył też w Macierewicza
Źródło: PAP, fot: Rafał Guz
dwz9y1x

- Dzisiaj z dumą odbudowujemy tradycje Wojska Polskiego, wielkie tradycje. To właśnie brak dobrego, sprawnego wojska, które miałoby oparcie w silnym, sprawnym państwie i odwrotnie: brak sprawnego państwa, które mogłoby zapewnić funkcjonowanie wojsku w czasie pokoju po to, żeby broniło tego państwa w czasach wojny, w czasach agresji, spowodował upadek Rzeczpospolitej - powiedział premier Morawiecki podczas przysięgi żołnierzy WOT.

Po tych słowach szefa rządu, Siemoniak postanowił wbić politykom PiS szpilkę na Twitterze.

- Odbudujcie Państwo najpierw samo Wojsko Polskie po szaleństwach Macierewicza! - napisał.

dwz9y1x

Zobacz też: Dlaczego Antoni Macierewicz po dymisji zachowuje powściągliwość? Publicyści niejednomyślni

Były minister obrony narodowej zakpił również z żołnierzy, którzy przystąpili do służby w wojsku obrony terytorialnej, podważając ich kompetencje i wartość bojową.

- Szkoda, że premier zamiast odwiedzić prawdziwych żołnierzy w jednostce wojskowej zaczyna od spotkania z 30 weekendowcami w mundurach - skomentował.

dwz9y1x

Wydaje się jednak, że polityk PO upatruje szansy na zmianę w resorcie obrony narodowej w osobie jego nowego szefa Mariusza Błaszczaka. Siemoniak stwierdził bowiem, że "nie posprzątano jeszcze wszystkiego po poprzednim MON".

dwz9y1x

Podziel się opinią

Share
dwz9y1x
dwz9y1x
Więcej tematów