Trwa ładowanie...
d21smf4

Sianów. Ciało noworodka na wysypisku śmieci. "Wyglądało jak lalka"

Makabryczne znalezisko na wysypisku śmieci w Sianowie (woj. zachodniopomorskie). Ciało noworodka odkryto podczas sortowania odpadów. Policja bada sprawę.
Share
Sianów. Makabryczne odkrycie. Zwłoki noworodka na wysypisku śmieci (zdjęcie ilustracyjne)
Sianów. Makabryczne odkrycie. Zwłoki noworodka na wysypisku śmieci (zdjęcie ilustracyjne)Źródło: Pixabay
d21smf4

Ciało noworodka znaleziono w poniedziałek podczas sortowania odpadów na składowisku śmieci w Sianowie. Według relacji kobiety, która znalazło ciało, martwy noworodek miał wyglądać "jak lalka".

Sianów. Zwłoki noworodka na składowisku śmieci

Jak informuje lokalna policja, noworodek to dziewczynka. Według informacji służb, stan rozkładu zwłok dziecka wskazuje na to, że ciąża była donoszona niedawno.

d21smf4

- Ciało noworodka zostało zabezpieczone do badań. Wkrótce ma odbyć się sekcja zwłok dziewczynki - poinformowała w rozmowie z portalem koszalininfo.pl kom. Monika Kosiec, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie.

Zobacz też: Wyniki wyborów 2020. Leszek Miller mówi o błędzie Trzaskowskiego. "Mógł z tego zrobić majstersztyk"

Sianów. Zwłoki dziecka na wysypisku. Policja szuka matki

Zlecona sekcja ma potwierdzić, czy wstępne ustalenia są właściwe. - Pozwoli ustalić, czy dziecko urodziło się żywe, czy martwe - dodała kom. Monika Kosiec.Takie dane mają mieć wpływ na to, jakie zarzuty zostaną ewentualnie postawione sprawcy.

d21smf4

Na ten moment policji nie udało się zidentyfikować tożsamości matki dziecka. Na miejscu wciąż trwają działania policji. Na czas oględzin miejsca odnalezienia ciała dziecka, praca zakładu została wstrzymana.

Policja weszła już w posiadanie nagrań ze składowiska odpadów. Jak się okazuje, trafiają tam śmieci z całego Koszalina oraz pobliskich miejscowości. Składowiskiem śmieci zarządza Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Koszalinie.

Sianów. Zwłoki noworodka na wysypisku. Śledztwo prokuratury

W sprawę włączona jest Prokuratura Rejonowa w Koszalinie, która zarządza śledztwem. Na ten moment nie wiadomo nic o ewentualnych zatrzymaniach i przesłuchaniach potencjalnych świadków.

Lokalne media informują, że podobna sytuacja zdarzyła się już w 2016 roku. "Wtedy również zwłoki dziecka trafiły na taśmę w sortowni. W pierwszej chwili pracownica sądziła, że ma przed sobą lalkę. To był chłopiec" - czytamy w "Głosie Koszalina".

Źródło: Koszalininfo.pl / "Głos Koszalina"

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d21smf4

Podziel się opinią

Share
d21smf4
d21smf4
Więcej tematów