Trwa ładowanie...
d3p8pj3

Sesja RB ONZ ws. konfliktu izraelsko-palestyńskiego

W nowojorskiej siedzibie ONZ w środę odbędzie się już czwarte w ciągu ostatniego tygodnia
posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ, poświęcone sprawie konfliktu izraelsko-palestyńskiego.

Share
d3p8pj3

Rada niezależnie od publicznego posiedzenia ma także kontynuować konsultacje z przedstawicielami obu stron. W nocy z wtorku na środę członkowie RB ONZ przez pięć godzin prowadzili rozmowy - odrębnie - z ambasadorem Izraela w ONZ, Jehudą Lancry oraz przedstawicielem Palestyńczyków Naserem al-Kidwą.

Jak podaje nowojorski korespondent agencji France Presse, państwa arabskie zabiegają o przyjęcie przez Radę kolejnej rezolucji w sprawie konfliktu a dotyczącej realizacji postanowień o wycofaniu wojsk izraelskich z Zachodniego Brzegu Jordanu i ze Strefy Gazy. Środowe posiedzenie RB ONZ ma odbyć się także z inicjatywy państw arabskich. Posiedzeniu przewodniczyć będzie ambasador Rosji Siergiej Ławrow.

Po rozmowach w nocy z wtorku na środę w siedzibie Rady, palestyński ambasador al-Kidwa powiedział dziennikarzom, że nowe postanowienia RB ONZ miałyby "wzmocnić" przyjęte już dokumenty a także - wskazać na pilną potrzebę realizacji rezolucji , w tym przede wszystkim sobotniej rezolucji Nr 1402.

W ubiegłą sobotę Rada przyjęła rezolucje, w której domagała się izraelsko-palestyńskiego rozejmu a także - natychmiastowego wycofania armii Izraela z palestyńskich miast, w tym - z Ramallah. (mag)

d3p8pj3

Podziel się opinią

Share
d3p8pj3
d3p8pj3
Więcej tematów