Trwa ładowanie...

Serwis Związku Polaków na Białorusi uznany za ekstremistyczny. "Zatrzyjcie ślady na telefonach i komputerach"

Serwis znadniemna.pl, należący do Związku Polaków na Białorusi, został przez władze w Mińsku uznany za ekstremistyczny. Ministerstwo Informacji Białorusi wpisało go na stosowną listę. - Radzimy wydalić wszystkie ślady świadczące o czytaniu naszego serwisu z telefonów, komputerów i innych narzędzi elektronicznych oraz nośników informacji – sugeruje czytelnikom redakcja.

Aleksandr Łukaszenko od lat walczy ze Związkiem Polaków na Białorusi (BelTA Pool/Associated Press/East News)Aleksandr Łukaszenko od lat walczy ze Związkiem Polaków na Białorusi (BelTA Pool/Associated Press/East News)
d1xwzbb
d1xwzbb

Jak wynika z informacji zamieszczonej w serwisie, sąd w Grodnie podjął decyzję w sprawie znadniemna.pl 30 grudnia ze skutkiem natychmiastowym.

- Jest to decyzja skierowana na zastraszenie polskiej społeczności na Białorusi, zwłaszcza tych jej przedstawicieli, którzy współczują niewinnie uwięzionym liderom Związku Polaków na Białorusi – prezes ZPB Andżelice Borys i członkowi Zarządu Głównego ZPB Andrzejowi Poczobutowi oraz solidaryzują się z nimi – czytamy w komunikacie.

- Obecnie wszystkim naszym Czytelnikom na Białorusi, którym władze potrafią udowodnić, że czytają oni nasz portal, udostępniają nasze publikacje w sieciach społecznościowych, bądź identyfikują się z ukazującymi się na portalu treściami w inny sposób – grozi na Białorusi odpowiedzialność administracyjna. Nie życząc sobie, aby ktokolwiek z Państwa ucierpiał za to, że nas Państwo czytacie, radzimy Państwu wydalić wszystkie ślady świadczące o tym z Państwa telefonów, komputerów i innych narzędzi elektronicznych oraz nośników informacji - napisano w serwisie.

d1xwzbb

- Na pewno znajdziemy inne możliwości docierania do Państwa z niecenzurowanym słowem o kondycji polskiej mniejszości narodowej na Białorusi oraz o sytuacji naszych niesprawiedliwie więzionych Bohaterów! - czytamy na portalu.

Przypomnijmy, że Prokuratura Generalna Białorusi poinformowała w marcu 2021 roku o wszczęciu sprawy karnej przeciwko działaczom władz ZPB, w tym BorysPoczobutowi, z artykułu o "podżeganie do nienawiści". Grozi im od 5 do 12 lat więzienia.

W kwietniu 2021 roku redaktor portalu znadniemna.pl Andrzej Pisalnik i jego żona wyjechali do Polski.

d1xwzbb

Źródło: PAP

Łukaszenka grozi Polsce rozmieszczeniem rosyjskiej broni jądrowej. "Jesteśmy na to gotowi"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1xwzbb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1xwzbb
Więcej tematów