Trwa ładowanie...
dmffav2

Serbia: oskarżeni o zbrodnie trafią przed trybunał


Premier Serbii Zoran Djindjić obiecał we wtorek, że osoby oskarżone o zbrodnie wojenne będą przekazane trybunałowi haskiemu, wkrótce po przyjęciu przez parlament ustawy o współpracy z trybunałem.

dmffav2
dmffav2

Według Djindjicia, po przyjęciu ustawy pierwsi oskarżeni będą przekazani do trybunału w ciągu trzech tygodni. Uchwalenie ustawy, której projekt zatwierdziła już serbska koalicja DOS oraz Demokratyczna Partia Serbii prezydenta Vojislava Kosztunicy, ma kluczowe znaczenie dla odblokowania amerykańskiej pomocy finansowej dla Belgradu.

Postkomunistyczna czarnogórska Socjalistyczna Partia Ludowa (SNP), wchodząca w skład rządzącej w Jugosławii koalicji, postawiła w poniedziałek warunek by ustawa dotyczyła tylko tych obywateli, którzy już zostali oskarżeni przez haski trybunał ds. zbrodni w byłej Jugosławii.

Zaakceptowaliśmy warunki Socjalistycznej Partii Ludowej, aby znaleźć wyjście z sytuacji, w której się znaleźliśmy - powiedział serbski minister sprawiedliwości Vladan Batić w nocy z poniedziałku na wtorek. (reb)

dmffav2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmffav2
Więcej tematów