Trwa ładowanie...
d3tofds

Senator Margareta Budner pobiera nienależną pensję? Miała zarobić dodatkowo 600 tys. zł

Margareta Budner z klubu PiS otrzymuje pensję senatora i chirurga. Podobna sytuacja wzbudziła kontrowersje w przypadku Stanisława Karczewskiego. Nie wiadomo, czy parlamentarzystka poinformowała o swojej sytuacji odpowiedni organ.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Senator Margareta Budner przyznała, że jest posłem zawodowym
Senator Margareta Budner przyznała, że jest posłem zawodowym (East News, Fot: Grzegorz Banaszak/REPORTER)
d3tofds

Senator Margareta Budner pobiera pełne uposażenia senatorskie z budżetu - ustalił portal wyborcza.pl. Parlamentarzystka z zawodu jest chirurgiem. W zeszłym roku miała zarobić poza Senatem ponad 600 tys. zł.

O takiej sytuacji powinno zostać powiadomione Prezydium Senatu. Senator nie chciała jednak wprost odpowiedzieć na pytanie, czy poinformowała jego przedstawicieli o dodatkowym źródle dochodu. - Ja mam kontynuację z tamtej kadencji i niczego nie zmieniałam do tej pory - ucięła temat.

d3tofds

Kwestia łączenia pracy parlamentarzysty z innym zawodem była również podnoszona w kontekście byłego marszałka Stanisława Karczewskiego. Senator zapewnił, że złoży pozwy przeciwko osobom, które twierdzą, że pracował w szpitalu podczas urlopu wziętego w parlamencie.

Zobacz też: Senator PO o atakach na Grodzkiego: to jak sowiecka propaganda

Dowody w tej sprawie przedstawili na konferencji posłowie Michał Szczerba i Monika Wielichowska. "Posłowie PO znów nakłamali dzisiaj na mój temat" - ocenił ich wypowiedzi Karczewski. Wyborcza.pl ujawniła, że w archiwum Senatu nie znaleziono dokumentu, który potwierdziłby, że były marszałek poinformował o swojej sytuacji Prezydium Senatu.

Źródłó: wyborcza.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3tofds

Podziel się opinią

Share

d3tofds

d3tofds
Więcej tematów