Trwa ładowanie...
d23wvdk

Senat odrzucił projekt PiS ws. 13 emerytury. "To totalna opozycja"

Rzeczniczka PiS Anita Czerwińska poinformowała, że Sejm odrzuci poprawki Senatu ws. 13 emerytury. - Zapewniamy 10 mln emerytów i rencistów, że te pieniądze będą wypłacone zgodnie z naszymi obietnicami - zaznaczyła.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Anita Czerwińska.
Anita Czerwińska. (East News)
d23wvdk

Senat w ostatnich dniach odrzucił projekt o dodatkowym rocznym świadczeniu pieniężnym. Później zatwierdził go z wprowadzonymi przez senatorów zmianami oraz bez źródła finansowania. W takiej formie trafi on do Sejmu.

- Poprawki Senatu blokujące wypłatę zostaną odrzucone przez Sejm. Totalna opozycja przeniosła się z Sejmu do Senatu i tam próbuje teraz blokować nasze prospołeczne propozycje - skomentowała podczas konferencji prasowej Anita Czerwińska.

Rzeczniczka oceniła, że "zachowanie opozycji w Senacie pokazuje, że gdyby prezydentem został ich przedstawiciel, wszystkie projekty dobre dla Polski i Polaków byłyby blokowane dla samego blokowania". - Nie można do tego dopuścić - powiedziała.

d23wvdk

Wcześniej zamieszanie wokół 13. emerytur komentował również Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. - W Senacie wprowadzono takie poprawki głosami Platformy Obywatelskiej i jej sojuszników, które tworzą pewien prawny problem. Ale ja chciałbym uspokoić wszystkich, ponieważ Sejm odrzuci te poprawki – podkreślił w radiowej Jedynce.

Projekt 13. emerytury jest jednym z kluczowych, jakie PiS skierowało do emerytów i rencistów. W tym roku świadczenie ma wynosić 1200 złotych brutto i zostać wypłacone w kwietniu.

Zobacz też: Vera Jourova napisała o "zniszczeniu". Patryk Jaki odpowiedział

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d23wvdk

Podziel się opinią

Share

d23wvdk

d23wvdk
Więcej tematów