Trwa ładowanie...

Sellin: w mediach lewicowo-liberalnych patriotyzm utożsamiany jest z nacjonalizmem, a nacjonalizm z faszyzmem

Jarosław Sellin, wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dzisiaj na antenie Polskiego Radia 24, rozmawiał m.in. na temat sytuacji medialnej w naszym kraju w kontekście obchodów tegorocznego Święta Niepodległości. „W Polsce doszło do niezdrowej sytuacji na gruncie medialnym” – powiedział Sellin.

Sellin: w mediach lewicowo-liberalnych patriotyzm utożsamiany jest z nacjonalizmem, a nacjonalizm z faszyzmemŹródło: East News
dclbu9n
dclbu9n

„Dominacja mediów lewicowo-liberalnych w cywilizacji Zachodu nie jest zjawiskiem występującym tylko w Polsce. Powoduje to, chociażby w kontekście obchodów dnia 11 listopada, że w ich przekazie patriotyzm utożsamiany jest z nacjonalizmem, a nacjonalizm z faszyzmem. Ludzie pracujący w tych mediach mają tak poukładane w głowach. Zdrowy patriotyzm jest traktowany jak faszyzm” – mówił na antenie Polskiego Radia 24, Jarosław Sellin, wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

„W Polsce doszło do niezdrowej sytuacji na gruncie medialnym. W pewnych segmentach dominuje kapitał niemiecki. To wyzwanie na przyszłość. Jesteśmy gotowi do jego podjęcia. Czekamy tylko na odpowiednią decyzję polityczną” – powiedział Sellin.

Polityk PiS w audycji „24 Pytania”, skomentował również obchody tegorocznego Święta Niepodległości . Przyznał, że brał udział w tegorocznym Marszu Niepodległości i jest pod wrażeniem tego w jaki sposób świętowano 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. „Ćwierć miliona rodaków na ulicach Warszawy to coś, co ostatnio miało miejsce przy okazji pielgrzymek papieża Jana Pawła II. Takiej frekwencji chyba mało kto się spodziewał. Pokazy grup rekonstrukcyjnych, wspólne śpiewanie i pochody z biało-czerwonymi flagami to formy świętowania, które w ostatnich latach zyskują coraz większe grono zwolenników. Tym właśnie kierowaliśmy się również przy układaniu planu tegorocznych obchodów 11 listopada” – dodał wiceminister.

dclbu9n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dclbu9n
Więcej tematów