Trwa ładowanie...
d4kympo

Sekssandal w brytyjskim parlamencie się nie kończy. Nie wszystko dotarło już do prasy

Rezygnacja ministra obrony i działania dyscyplinarne wobec posłów nie kończą seksafery w brytyjskim parlamencie. Premier Theresa May powiedziała, że nie wszystkie przypadki trafiły do prasy. Jednym z "bohaterów" skandalu jest Daniel Kawczynski, konserwatywny poseł polskiego pochodzenia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Premier May przyznała, że zna więcej przypadków niewłaściwego zachowania
Premier May przyznała, że zna więcej przypadków niewłaściwego zachowania (Forum)
d4kympo

Premier Theresa May apeluje do liderów pozostałych ugrupowań w brytyjskim parlamencie o podjęcie działań ponadpartyjnych i usprawnienie procedury składania skarg na nadużycia seksualne. Partia konserwatywna zaostrzyła już kodeks etyczny obowiązujący jej członków. W ostatnich dniach Londynem wstrząsnęła seria skandali, które doprowadziły już do rezygnacji ministra obrony Michaela Fallona, zawieszenia kilku parlamentarzystów i wszczęcia dochodzenia przeciwko sekretarzowi szefowej rządu.

- Oczywiście ludzie mogą się przyjaźnić, a związki za zgodą obu stron mogą powstawać w miejscu pracy – powiedziała Theresa May i podkreśliła, że nowe procedury nie mają naruszać niczyjej prywatności. – Mówimy jednak o wykorzystaniu i nadużywaniu władzy.
Czy wiesz, czym jest seksting? Zobacz, jak chronić swoje dziecko

Brytyjska premier ujawniła, że poznała szczegóły nadużyć na tle seksualnym, które nie trafiły jeszcze do wiadomości publicznej. Zataczająca coraz szersze kręgi seksafera prawdopodobnie wymusi zmianę regulaminu pracy w parlamencie, dzięki czemu zatrudnieni tam ludzie będą mieli możliwość zgłaszania skarg bez obawy, że zostaną ukarani za dochodzenie swoich praw.

Do tej pory skandal objął pięciu deputowanych partii konserwatywnej, w tym torysa polskiego pochodzenia, Daniela Kawczyńskiego. Polityk odrzuca oskarżenia brytyjskiej telewizji, która zarzuca mu niewłaściwe zachowanie wobec pracownicy parlamentu. Z kolei Stephen Crabb przyznał się do wysyłania niewłaściwych wiadomości tekstowych do nastolatki.

d4kympo

Podziel się opinią

Share
d4kympo
d4kympo
Więcej tematów