Trwa ładowanie...
d1kzia1

Skandal seksualny na Wyspach. Do dymisji podał się minister obrony

Michael Fallon, minister obrony w rządzie Theresy May podał się do dymisji. To pokłosie skandalu, jaki wybuchł kilka dni temu w Wielkiej Brytanii. Tabloid "The Sun" opisał bulwersujące oskarżenia asystentek i dziennikarek, które twierdzą, że były molestowane przez brytyjskich polityków.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Brytyjski minister obrony Michael Fallon podał się do dymisji
Brytyjski minister obrony Michael Fallon podał się do dymisji (PAP/EPA, Fot: WILL OLIVER)
d1kzia1

Michael Fallon, według doniesień brytyjskich mediów miał 15 lat temu dotykać podczas kolacji kolan radiowej dziennikarki Julii Hartley-Brewer. Przestał dopiero wtedy, gdy kobieta zagroziła, że uderzy go w twarz. Szef resortu obrony przyznał w rozmowie z dziennikiem "The Sun", że taki incydent miał miejsce.

Bohaterka tego wydarzenia z 2002 roku wydała w tej sprawie specjalne oswiadczenie. Stwierdzila, że nie czuje się ofiarą molestowania, a całą sprawę uważa za zakończoną. Dodała również, że nie zamierza brać udziału w czymś, "co uważa, że stało się polowaniem na czarownice",

Mimo to Fallon postanowil podać sie do dymisji. W liście, który przesłał premier brytyjskiego rządu przyznał, że jego zachowanie w przeszłości "odbiegało od wysokich standardów jakich wymagamy od Sił Zbrojnych", które miał zaszczyt reprezentować.

Źródło: reuters.com, thesun, bbc.com

d1kzia1

Podziel się opinią

Share
d1kzia1
d1kzia1