ycipk-35oxqt

Seks na komisariacie. Jest wyrok dla policjanta z Brodnicy

Krzysztof G., były policjant z Brodnicy oskarżony o przestępstwa seksualne, do których dochodziło na komisariacie, został nieprawomocnie skazany. Mężczyzna spędzi więzieniu dwa i pół roku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Były policjant został skazany za nadużycia seksualne
Były policjant został skazany za nadużycia seksualne (Wikimedia Commons CC BY-SA, Fot: Smallman12q)
ycipk-35oxqt

Sąd Rejonowy w Brodnicy uznał, że między Krzysztofem G. a przebywającą na posterunku w 2017 roku doszło do zbliżenia. Kobieta utrzymywała, że została zgwałcona, ale zachowanie policjanta zostało ostatecznie zakwalifikowane jako "nadużycie stosunku zależności" przy doprowadzeniu do obcowania płciowego.

Tuż po tym, jak 25-latka zgłosiła przestępstwo, 38-letni wówczas funkcjonariusz został aresztowany i wyrzucony ze służby, a prokuratura postawiła mu zarzuty. W piątek zapadł wyrok: dwa lata i sześć miesięcy bezwzględnego więzienia.

Seks na komisariacie w Brodnicy. Będzie apelacja

ycipk-35oxqt

Sąd zakazał ponadto Krzysztofowi G. pracować przez 15 lat jako funkcjonariusz publiczny i kazał mu zapłacić skrzywdzonej kobiecie 10 tys. zł częściowego zadośćuczynienia. Wyrok jest nieprawomocny, a oskarżyciel zapowiada apelację.

Zobacz też: #ToNieJestZgoda: Najbardziej bulwersujące wymówki gwałcicieli

Chodzi o przyjętą przez sąd kwalifikacji czynu. W przypadku gwałtu byłemu policjantowi groziłoby 12 lat więzienia. - Wystąpimy o pisemne uzasadnienie wyroku i prawdopodobnie złożymy apelację - mówi prokurator Andrzej Kukawski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Toruniu, cytowany przez "Gazetę Wyborczą".

Przeciwko Krzysztofowi G. toczy się jeszcze inne postępowanie. Jako policjant mógł popełnić więcej przestępstw seksualnych, ma jeszcze cztery zarzuty.

ycipk-35oxqt

Masz news, ciekawy film lub zdjęcie? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl. Opiszemy najciekawsze historie i materiały!

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-35oxqt

ycipk-35oxqt
ycipk-35oxqt