Trwa ładowanie...

Seks na komisariacie. Jest wyrok dla policjanta z Brodnicy

Krzysztof G., były policjant z Brodnicy oskarżony o przestępstwa seksualne, do których dochodziło na komisariacie, został nieprawomocnie skazany. Mężczyzna spędzi więzieniu dwa i pół roku.

Share
Seks na komisariacie. Jest wyrok dla policjanta z Brodnicy
Źródło: Wikimedia Commons CC BY-SA, fot: Smallman12q
d1lgugq

Sąd Rejonowy w Brodnicy uznał, że między Krzysztofem G. a przebywającą na posterunku w 2017 roku doszło do zbliżenia. Kobieta utrzymywała, że została zgwałcona, ale zachowanie policjanta zostało ostatecznie zakwalifikowane jako "nadużycie stosunku zależności" przy doprowadzeniu do obcowania płciowego.

Tuż po tym, jak 25-latka zgłosiła przestępstwo, 38-letni wówczas funkcjonariusz został aresztowany i wyrzucony ze służby, a prokuratura postawiła mu zarzuty. W piątek zapadł wyrok: dwa lata i sześć miesięcy bezwzględnego więzienia.

Seks na komisariacie w Brodnicy. Będzie apelacja

Sąd zakazał ponadto Krzysztofowi G. pracować przez 15 lat jako funkcjonariusz publiczny i kazał mu zapłacić skrzywdzonej kobiecie 10 tys. zł częściowego zadośćuczynienia. Wyrok jest nieprawomocny, a oskarżyciel zapowiada apelację.

Zobacz też: #ToNieJestZgoda: Najbardziej bulwersujące wymówki gwałcicieli

Chodzi o przyjętą przez sąd kwalifikacji czynu. W przypadku gwałtu byłemu policjantowi groziłoby 12 lat więzienia. - Wystąpimy o pisemne uzasadnienie wyroku i prawdopodobnie złożymy apelację - mówi prokurator Andrzej Kukawski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Toruniu, cytowany przez "Gazetę Wyborczą".

Przeciwko Krzysztofowi G. toczy się jeszcze inne postępowanie. Jako policjant mógł popełnić więcej przestępstw seksualnych, ma jeszcze cztery zarzuty.

Masz news, ciekawy film lub zdjęcie? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl. Opiszemy najciekawsze historie i materiały!

d1lgugq

Podziel się opinią

Share
d1lgugq
d1lgugq
Więcej tematów