Trwa ładowanie...
d2e6oy9

Gwałt na komendzie. Kolejne zarzuty dla aresztowanego policjanta z Brodnicy. Poszkodowanych może być więcej kobiet

Aresztowano 39-letniego policjanta z Brodnicy (woj. kujawsko-pomorskie) podejrzanego o gwałt na komendzie. Dodatkowo prokuratura postawiła mu zarzuty gwałtu lub próby gwałtu na kolejnych kobietach. Grozi mu do kilkunastu lat więzienia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gwałt na komendzie. Kolejne zarzuty dla aresztowanego policjanta z Brodnicy. Poszkodowanych może być więcej kobiet
Gwałt na komendzie. Kolejne zarzuty dla aresztowanego policjanta z Brodnicy. Poszkodowanych może być więcej kobiet (WP.PL, Fot: Marcin Gadomski)
d2e6oy9

Gwałt na komendzie w Brodnicy. Mężczyzna wydalony z policji

Sprawa gwałtu wyszłą na jaw w listopadzie 2017 roku. 25-letnia kobieta została zatrzymana w związku z nakazem doprowadzenia jej do sądu w charakterze świadka. Następnego dnia złożyła na komendzie zawiadomienie, że została zgwałcona.

Gwałtu miał dopuścić się 39-letni policjant. W związku ze wszczętym w dniu zgłoszenia postępowaniem dyscyplinarnym mężczyzna został zawieszony w czynnościach, a kilka dni później wydalony z policji "ze względu na interes służby".

d2e6oy9

Prokuratura już wcześniej wnioskowała o areszt dla mężczyzny, ale sąd odrzucił wniosek. Teraz do kolejnego wniosku sędziowie się przychylili.

Gwałt na komendzie w Brodnicy. Nowe zarzuty dla policjanta

Dodatkowo gwałcicielowi postawiono kolejne zarzuty „popełnienia przestępstw na szkodę kolejnych czterech pokrzywdzonych kobiet”. Nowe oskarżenia dotyczą jednego gwałtu, jednej próby gwałtu i dwukrotnego zmuszenia do czynności seksualnych. Jak ustalili śledczy, trzech z tych czynów policjant dopuścił się w pomieszczeniu dla zatrzymanych Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy.

Prokuratorzy twierdzą, że poszkodowanych kobiet może być więcej, dlatego proszą, by się zgłaszały. 39-latkowi za popełniony gwałt i próby gwałtu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

d2e6oy9

Podziel się opinią

Share
d2e6oy9
d2e6oy9
Więcej tematów