Trwa ładowanie...
dk2a92o

Sejm zdecydował ws. Jacka Sasina

Posłowie po burzliwej dyskusji głosowali nad wotum nieufności wobec wiecpremiera i ministra aktywów państwowych Jacka Sasina. Sejm wniosek odrzucił.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jest decyzja Sejmu ws. Jacka Sasina
Jest decyzja Sejmu ws. Jacka Sasina (Materiały prasowe)
dk2a92o

Jacek Sasin, wicepremier i minister aktywów państwowych, zostaje. Tak zdecydował Sejm. Głosowało 457 posłów, za było 223, przeciw - 234, przy czym większość ustawowa wynosiła 231. Nikt nie wstrzymał się od głosu.

Głosowanie poprzedziła burzliwa debata. W Sejmie w zdecydowany sposób posłowie opozycji tłumaczyli, dlaczego chcą, by wicepremier i minister aktywów państwowych został odwołany. Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości stanowczo bronili ministra aktywów państwowych.

- Wniosek o odwołanie wicepremiera Jacka Sasina jest kuriozalny - uzasadnieniem ma być to, że działał, aby wypełnić obowiązek konstytucyjny - mówił premier Mateusz Morawiecki.

dk2a92o

Zobacz też: Minister Sasin na kwarantannie. Odpowiedź z PiS na złośliwy komentarz

Za co miał być odwołany Jacek Sasin?

Przypomnijmy, że wybory prezydenckie 10 maja się nie odbyły. Mimo to kosztowały one blisko 70 milionów złotych - tyle wyniósł koszt wydrukowania tzw. pakietów wyborczych, które miały zostać użyte podczas głosowania korespondencyjnego (do którego nigdy nie doszło). Jako odpowiedzialnego za to opozycja wskazuje ministra aktywów państwowych.

dk2a92o

Wniosek o wotum nieufności wobec Jacka Sasina złożyli przedstawiciele klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej.

Koronawirus z Polsce i na świecie. Zobacz mapę. Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dk2a92o

Podziel się opinią

Share

dk2a92o

dk2a92o
Więcej tematów