Trwa ładowanie...

Sejm. Wicemarszałek jako święty Mikołaj

W Sejmie jest już choinka, przyszedł więc także czas na świętego Mikołaja, worek prezentów i dzwoneczki. W czerwonym stroju, z białą brodą przechadzała się wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska. Obdarowywała upominkami zarówno dziennikarzy, jak i posłów.
Share
Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska jako święty Mikołaj
Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska jako święty Mikołaj Źródło: PAP, Fot: Mateusz Marek
d3kpuma

Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska w przebraniu świętego Mikołaja przechadzała się w czwartek po sejmowych korytarzach. Drobne upominki z logo Sejmu wręczała dziennikarzom oraz politykom.

- Grzeczni byliście? Cały rok? - pytała spotkane po drodze osoby wicemarszałek w przebraniu świętego Mikołaja.

W Sejmie nie rozdają rózg

– Z daleka przybywam, zadyszkę mam. Jeszcze ten COVID-19 po drodze! – mówiła wicemarszałek w stroju świętego Mikołaja. Kiedy dziennikarze, reporterzy oraz posłowie zostali obdarowani małymi upominkami, do Mikołaja podszedł poseł Konfederacji Konrad Berkowicz. Dostał on upominek i zasugerował, że rózgę powinien otrzymać prezes PiS Jarosław Kaczyński.

d3kpuma

Nowe obostrzenia. Cezary Tomczyk ostro: to katastrofa narodowa, nie kwarantanna

- O nie, nie, nie - odpowiedziała wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska. W tym roku, święty Mikołaj w Sejmie wyciągał z dużego worka prezenty, którymi obdarowywał innych.

W tym roku bez spotkania opłatkowego

W tym roku, ze względu na obecną sytuację z pandemią koronawirusa oraz bezpieczeństwo, doroczne spotkanie opłatkowe posłów i senatorów oraz inne uroczystości odbywające się w Sejmie z okazji Świąt Bożego Narodzenia zostały odwołane. Dla polityków, pracowników oraz dziennikarzy pracujących w Sejmie wizyta świętego Mikołaja była jednym z nielicznych z akcentów świątecznych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3kpuma

Podziel się opinią

Share
d3kpuma
d3kpuma
Więcej tematów