Trwa ładowanie...

Sejm ujawnił nagranie z Sali Kolumnowej. Opozycji nie wpuszczono na posiedzenie? Na filmiku widać co innego

Kancelaria Sejmu ujawniła nagranie z kontrowersyjnego posiedzenia z 16. grudnia 2016 roku. Widać na nim obraz z kamery bezpieczeństwa Straży Marszałkowskiej. Trzeba przyznać, że dwugodzinne nagranie jest fatalnej jakości, nie zarejestrowano nawet dźwięku. Ale mimo tego, na ujawnionym filmiku widać kilku posłów opozycji, którzy jeszcze niedawno narzekali, że nie wpuszczono ich lub mieli utrudniony dostęp do Sali Kolumnowej.

Sejm ujawnił nagranie z Sali Kolumnowej. Opozycji nie wpuszczono na posiedzenie? Na filmiku widać co innegoŹródło: WP
d6lyy1i

Przypomnijmy. 16 grudnia ubiegłego roku opozycja blokuje obrady w sali plenarnej przez posłów. Marszałek Sejmu Marek Kuchciński przenosi obrady do Sali Kolumnowej. Tam też pojawili się się posłowie, głównie PiS, i przegłosowali dwie ważne ustawy: budżetowej i dezubekizacyjną.

Posłowie PO i Nowoczesnej twierdzą, że Straż Marszałkowska utrudniała im dostęp do Sali Kolumnowej. Parlamentarzyści opozycji napisali o tym w zawiadomieniach do prokuratury. Sytuację komentował również komendant Straży Marszałkowskiej Arkadiusz Koschalke, który napisał w oświadczeniu, że "nie było żadnego polecenia związanego z rzekomym blokowaniem dostępu dla posłów opozycji do Sali Kolumnowej, w której kontynuowano posiedzenie Sejmu".

Na ujawnionym nagraniu widać jednak posłów opozycji, którzy dość swobodnie przemieszczają się po sali. Pojawia się chociażby Sławomir Nitras i Jakub Rutnicki z Platformy Obywatelskiej.

Można rozpoznać także posłankę Nowoczesnej Joannę Scheuring-Wielgus.

Na nagraniu widać również Agnieszkę Pomaskę (w różowym żakiecie) i Rafała Trzaskowskiego, którzy bawią się telefonem.

W odpowiedzi na sejmowe nagranie, posłanka Pomaska pokazała na Twitterze krótki filmik o tym, jak według niej wyglądał dostęp do sali obrad. Cezary Tomczyk chciał złożyć wniosek otwarty. "Nie ma przejścia" - krzyczy do niego Andrzej Melak (PiS).

Wytłumaczył się również Rafał Trzaskowski, który napisał na Twitterze, że "zawsze mówiliśmy - na początku nie wpuszczano na s.kolumnową - potem tam byliśmy i usiłowaliśmy złożyć wnioski form. To jest w stenogramie".

Na Salę Kolumnową dość swobodnie wchodzą posłowie opozycji Monika Rosa i Adam Szłapka.

A tutaj jeszcze Jan Grabiec z Platformy Obywatelskiej.

Oprócz tego widać, jak Straż Marszałkowska "blokowała" dostęp do Sali Kolumnowej posłowi Piotrowi Misiło z Nowoczesnej.

Poniżej można obejrzeć całe nagranie udostępnione przez Sejm.

d6lyy1i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6lyy1i
Więcej tematów