Trwa ładowanie...

Sejm przyjął uchwałę ws. powstania warszawskiego

Sejm przyjął przez aklamację uchwałę upamiętniającą 75. rocznicę powstania warszawskiego. Posłowie przyjęli tę decyzję na stojąco i oklaskami. Ale nawet przy tej okazji nie obeszło się bez wzajemnej krytyki polityków.

Share
Sejm przyjął uchwałę ws. powstania warszawskiego
Źródło: PAP, fot: Piotr Nowak
d3phgbq

"Sejm przez aklamację przyjął uchwałę upamiętniającą 75 rocznicę Powstania Warszawskiego. Niektórym z PO nawet wstać ciężko było - wstyd" - napisał na Twitterze poseł Marek Jakubiak.

Polityk skrytykował w ten sposób Adama Korola. Na zdjęciu, które umieścił na Twitterze, widać siedzącego posła. Ale polityk PO w wiadomości przesłanej WP zapewnił, że oddał hołd powstańcom na stojąco, tylko "trochę szybciej usiadł".

d3phgbq

- Ciekawi mnie, co jest gorsze - czy to, że usiedliśmy troszkę wcześniej, czy bawienie się telefonem - zastanawia się.

W uchwale zaznaczono, że zryw powstańców był "jedną z najbardziej heroicznych i tragicznych polskich batalii II wojny światowej oraz największą akcją zbrojną podziemia w Europie okupowanej przez Niemców".

"Sejm Rzeczypospolitej Polskiej składa najwyższy hołd i wyraża szacunek dla wszystkich bohaterów Powstania Warszawskiego, zarówno żołnierzy walczących na barykadach, jak i mieszkańców stolicy, którzy stracili życie w czasie starć zbrojnych" - dodano.

d3phgbq

Posłowie przyjęli informację o przegłosowaniu uchwały na stojąco i z oklaskami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3phgbq

Podziel się opinią

Share
d3phgbq
d3phgbq
Więcej tematów