Trwa ładowanie...
d46qngx

Sejm przyjął uchwałę ws. powstania warszawskiego

Sejm przyjął przez aklamację uchwałę upamiętniającą 75. rocznicę powstania warszawskiego. Posłowie przyjęli tę decyzję na stojąco i oklaskami. Ale nawet przy tej okazji nie obeszło się bez wzajemnej krytyki polityków.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sejm. Przyjęto uchwałę upamiętniającą uczestników powstania warszawskiego
Sejm. Przyjęto uchwałę upamiętniającą uczestników powstania warszawskiego (PAP, Fot: Piotr Nowak)
d46qngx

"Sejm przez aklamację przyjął uchwałę upamiętniającą 75 rocznicę Powstania Warszawskiego. Niektórym z PO nawet wstać ciężko było - wstyd" - napisał na Twitterze poseł Marek Jakubiak.

Polityk skrytykował w ten sposób Adama Korola. Na zdjęciu, które umieścił na Twitterze, widać siedzącego posła. Ale polityk PO w wiadomości przesłanej WP zapewnił, że oddał hołd powstańcom na stojąco, tylko "trochę szybciej usiadł".

d46qngx

- Ciekawi mnie, co jest gorsze - czy to, że usiedliśmy troszkę wcześniej, czy bawienie się telefonem - zastanawia się.

W uchwale zaznaczono, że zryw powstańców był "jedną z najbardziej heroicznych i tragicznych polskich batalii II wojny światowej oraz największą akcją zbrojną podziemia w Europie okupowanej przez Niemców".

"Sejm Rzeczypospolitej Polskiej składa najwyższy hołd i wyraża szacunek dla wszystkich bohaterów Powstania Warszawskiego, zarówno żołnierzy walczących na barykadach, jak i mieszkańców stolicy, którzy stracili życie w czasie starć zbrojnych" - dodano.

d46qngx

Posłowie przyjęli informację o przegłosowaniu uchwały na stojąco i z oklaskami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d46qngx

Podziel się opinią

Share
d46qngx
d46qngx
Więcej tematów