Poseł Braun wykluczony z obrad Sejmu. Pokłócił się z marszałek Witek o brak maseczki
Trwa dwudniowe posiedzenie Sejmu. Podczas obrad poseł Konfederacji Grzegorz Braun wdał się w kłótnię z marszałek Elżbietą Witek. Polityk wszedł na mównicę bez maseczki ochronnej, przez co został wykluczony z obrad.
W środę rozpoczęło się dwudniowe posiedzenie Sejmu, podczas którego posłowie zajmą się m.in. rządowym projektem noweli ustawy o dowodach osobistych oraz podejmą też kolejną próbę wyboru nowego Rzecznika Praw Obywatelskich.
Po godzinie 10.20 na mównicę wszedł poseł Grzegorz Braun, który chciał wygłosić przemówienie bez maseczki ochronnej. Polityk Konfederacji wdał się w kłótnię z marszałek Sejmu Elżbietą Witek, która kazała mu zakryć usta i nos, zgodnie z obowiązującymi przepisami.
- Wzywam panią do poszanowania prawa - mówił Braun do Elżbiety Witek. Marszałek Sejmu próbowała wytłumaczyć politykowi, że "na sali są panie w stanie błogosławionym". - Poprosiły mnie, by przestrzegać rozporządzenia - dodała Witek, apelując do Brauna po raz kolejny, aby założył maskę.
Polityk Konfederacji nie reagował na prośby i ostatecznie marszałek zdecydowała się wykluczyć go z posiedzenia.
Zobacz: Poseł Braun wykluczony z obrad sejmu. Pokłócił się z marszałek Witek o brak maseczki
Obrady Sejmu. Czym zajmą się posłowie?
Na dwudniowym posiedzeniu posłowie będą pracować m.in. nad rządowym projektem noweli o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, systemie gwarantowania depozytów oraz przymusowej restrukturyzacji.
Sejm zajmie się również projektem noweli o podatkach i opłatach lokalnych. Rozpatrzony zostanie też rządowy projekt noweli o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw, a także projekt ustawy o finansach publicznych.
W harmonogramie umieszczono też prace nad rządowym projektem nowelizacji ustawy o gospodarce nieruchomościami czy w końcu nad projektem nowelizacji ustawy o dowodach osobistych - zakłada on umożliwienie obywatelom załatwiania najpotrzebniejszych spraw za pomocą systemu elektronicznego.
Posłowie zajmą się także wyborem nowego Rzecznika Praw Obywatelskich. Jednym kandydatem jest prof. Marcin Wiącek.
Czytaj też: