Trwa ładowanie...
d2k0jo2

Sędziowie SN mogą zostać ukarani za pytania do TSUE. "Skarga od obywateli"

Krajowa Rada Sądownictwa przekazała do Sądu Najwyższego wniosek o ukaranie sędziów którzy zadali pytanie prejudycjalne Trybunałowi Sprawiedliwości UE. Domagają się tego obywatele.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sędziowie Sądu Najwyższego mogą zostać ukarani za zwrócenie się z pytaniami do TSUE
Sędziowie Sądu Najwyższego mogą zostać ukarani za zwrócenie się z pytaniami do TSUE (PAP, Fot: Bartłomiej Zborowski)
d2k0jo2

Pisma w sprawie ukarania sędziów wpłynęły do KRS od obywateli. Rada przekazała je do izby dyscyplinarnej SN - informuje Radio Zet.

To właśnie ona zdecyduje, czy na podstawie takich pism wszcząć postępowania dyscyplinarne. Chodzi o sędziów, którzy wysłali pytania prejudycjalne do TSUE. Sama KRS w przesłanym piśmie nie przedstawiła swojego stanowiska w tej sprawie.

To kolejne narzędzie stosowane przeciwko sędziom SN. "Gazeta Wyborcza" opisuje mechanizm umożliwiający politykom PiS użycie ZUS-u do storpedowania działania Sądu Najwyższego.

d2k0jo2

W minionym tygodniu Naczelny Sąd Administracyjny zarządził wstrzymanie wykonania kolejnych uchwał KRS dotyczących powołania sędziów Sądu Najwyższego do Izby Cywilnej oraz Izby Kontroli Nadzwyczajnej.

Zobacz także: Balcerowicz recenzuje władze. "Prezydent głównym gwałcicielem"

W środę sędziowie Sądu Najwyższego uznali, że nie przedstawią kandydatów na nowych prezesów Izby Pracy i Ubezpieczeń Społecznych oraz Izby Karnej. Ich zdaniem te stanowiska są obsadzone. Do powołania nowych prezesów zobowiązuje ich ustawa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2k0jo2

Podziel się opinią

Share

d2k0jo2

d2k0jo2
Więcej tematów