Trwa ładowanie...
d3361kb

Sąd Najwyższy nie wybierze nowych kandydatów na prezesów 2 Izb. Twierdzi, że stanowiska są obsadzone

Izba Pracy i Ubezpieczeń Społecznych oraz Izba Karna mają prezesów - uznali sędziowie Sądu Najwyższego. W związku z tym nie zamierzają obsadzać tych miejsc.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sędziowie SN uważają, że zwołanie zgromadzeń ws. wyboru kandydatów na prezesów nie ma sensu
Sędziowie SN uważają, że zwołanie zgromadzeń ws. wyboru kandydatów na prezesów nie ma sensu (PAP, Fot: Leszek Szymański)
d3361kb

Sędziowie Sądu Najwyższego mieli dziś wybrać kandydatów na nowych prezesów Izby Karnej i Izby Pracy. Ale uznali, że zwoływanie zgromadzenń w tej sprawie jest "bezprzedmiotowe", bo te stanowiska są już obsadzone. Tak głosi podjęta przez nich uchwała.

Do wyboru nowych prezesów sędziowie zostali zobowiązani ustawą o SN. Od chwili przejścia w stan spoczynku dotychczasowego prezesa mają na to dwa tygodnie. Izbą Pracy i Ubezpieczeń Społecznych dotychczas kierował sędzia Józef Iwulski, a Izbą Karną – Stanisław Zabłocki. Obaj nie otrzymali od prezydenta zgody na orzekanie po ukończeniu 65. roku życia.

Zarówno Iwulski, jak i Zabłocki wydali oświadczenie, w którym stwierdzili, że odesłanie ich w stan spoczynku następuje "wbrew prawu i wbrew woli".

d3361kb

Zobacz także: Hofman: Słuchaj, nie ma broszki. Gdzie broszka? Szydło: Spokojnie, mam plan

Źródło: WP, prawo.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3361kb

Podziel się opinią

Share

d3361kb

d3361kb
Więcej tematów