Trwa ładowanie...

Naczelny Sąd Administracyjny zarządził wstrzymanie wykonania kolejnych uchwał KRS

Jak podał Wydział Informacji Sądowej Naczelnego Sądu Administracyjnego, sąd uwzględnił wnioski o zabezpieczenie i wstrzymał wykonanie uchwał KRS ws. powołania sędziów Sądu Najwyższego do Izb - Cywilnej i Kontroli Nadzwyczajnej

Share
Naczelny Sąd Administracyjny zarządził wstrzymanie wykonania kolejnych uchwał KRS
Źródło: Agencja Gazeta
dcx7ifc

Jednocześnie NSA nie uwzględnił wniosku o zabezpieczenie dotyczącego uchwały KRS z wnioskami o powołanie sędziów Izby Dyscyplinarnej SN.

NSA poinformował, że uzasadnienia tych postanowień nie zostały jeszcze sporządzone. Gdy tylko będą gotowe, zostaną opublikowane w Centralnej Bazie Orzeczeń Sądów Administracyjnych.

To kolejne takie rozstrzygnięcie. Przypomnijmy, że w środę NSA powiadomił o postanowieniu wstrzymającym wykonanie uchwały KRS dotyczącej powołania sędziów do Izby Karnej SN. Decyzja miała związek z odwołaniem osób, które bezskutecznie kandydowały do Izby Karnej SN.

dcx7ifc

W środę, po ogłoszeniu pierwszych decyzji NSA, przewodniczący KRS sędzia Leszek Mazur powiedział, że KRS będzie musiała się podporządkować postanowieniu NSA, które wstrzymuje wykonanie uchwały z wnioskami o powołanie do Izby Karnej SN.

Zobacz także: Gersdorf pozywa Piotrowicza. Jacek Sasin komentuje

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

dcx7ifc

Podziel się opinią

Share
dcx7ifc
dcx7ifc
Więcej tematów