Trwa ładowanie...
d3pki4r

Sebastian Kurz o sporze Komisji Europejskiej z Polską. "Praworządność nie podlega negocjacjom"

Kanclerz Austrii przekonywał, że kraje członkowskie UE powinny stosować się do zasad i przestrzegać prawa. - Nie może być żadnych upustów w tej kwestii - dodaje minister ds. europejskich Austrii Gernot Bluemel.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sebastian Kurz ma nadzieję, że Polska i Komisja Europejska dojdą do porozumienia
Sebastian Kurz ma nadzieję, że Polska i Komisja Europejska dojdą do porozumienia (Getty Images, Fot: michael gruber)
d3pki4r

- Praworządność, demokracja i wolność nie są przedmiotem do negocjacji. Nie może być ustępstw. Jest jasne, że we wszystkich krajach UE podstawą powinny być rządy prawa. Wolność jest czymś, co sprawia, że jesteśmy silniejsi, to coś co odróżnia nas od reszty świata - mówił cytowany przez PAP Sebastian Kurz, podczas spotkania z unijnymi korespondentami.

Kanclerz Austrii przekonywał, że zasady w tej kwestii są powszechnie znane i nie zamierza ich negocjować. Mimo to, Kurz wyraził nadzieję, że "rozmowy między Polską, a Komisją Europejską zakończą się sukcesem". Przekonywał też, że będzie kontynuował wysłuchanie naszego kraju.

O braku ustępstw ws. praworządności mówił też minister ds. europejskich Austrii Gernot Bluemel. - To było zawsze nasze stanowisko. Z uwagą śledziliśmy rekomendacje KE. Będziemy się posuwać w tej sprawie do przodu w czasie naszej prezydencji. Jesteśmy w stałym kontakcie z Komisją w sprawie procedury z art. 7 - zaznaczył.

d3pki4r

Zobacz także: Joanna Scheuring-Wielgus: politycy PiS nienawidzą Unii, idą tam tylko po kasę"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3pki4r

Podziel się opinią

Share

d3pki4r

d3pki4r
Więcej tematów