Trwa ładowanie...

Sebastian Kurz o sporze Komisji Europejskiej z Polską. "Praworządność nie podlega negocjacjom"

Kanclerz Austrii przekonywał, że kraje członkowskie UE powinny stosować się do zasad i przestrzegać prawa. - Nie może być żadnych upustów w tej kwestii - dodaje minister ds. europejskich Austrii Gernot Bluemel.

Share
Sebastian Kurz o sporze Komisji Europejskiej z Polską. "Praworządność nie podlega negocjacjom"
Źródło: Getty Images, Fot: michael gruber
d3muwj3

- Praworządność, demokracja i wolność nie są przedmiotem do negocjacji. Nie może być ustępstw. Jest jasne, że we wszystkich krajach UE podstawą powinny być rządy prawa. Wolność jest czymś, co sprawia, że jesteśmy silniejsi, to coś co odróżnia nas od reszty świata - mówił cytowany przez PAP Sebastian Kurz, podczas spotkania z unijnymi korespondentami.

Kanclerz Austrii przekonywał, że zasady w tej kwestii są powszechnie znane i nie zamierza ich negocjować. Mimo to, Kurz wyraził nadzieję, że "rozmowy między Polską, a Komisją Europejską zakończą się sukcesem". Przekonywał też, że będzie kontynuował wysłuchanie naszego kraju.

d3muwj3

O braku ustępstw ws. praworządności mówił też minister ds. europejskich Austrii Gernot Bluemel. - To było zawsze nasze stanowisko. Z uwagą śledziliśmy rekomendacje KE. Będziemy się posuwać w tej sprawie do przodu w czasie naszej prezydencji. Jesteśmy w stałym kontakcie z Komisją w sprawie procedury z art. 7 - zaznaczył.

Zobacz także: Joanna Scheuring-Wielgus: politycy PiS nienawidzą Unii, idą tam tylko po kasę"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3muwj3

Podziel się opinią

Share
d3muwj3
d3muwj3
Więcej tematów