Trwa ładowanie...

Schetyna: szkolenia dla służb pielgrzymkowych - bezpłatne

Szkolenia dla służb porządkowych pielgrzymek będą bezpłatne - zapowiedział wicepremier i minister spraw wewnętrznych i administracji Grzegorz Schetyna.

Schetyna: szkolenia dla służb pielgrzymkowych - bezpłatneŹródło: PAP
d223dbz

W lipcu ub. roku MSWiA wydało rozporządzenie nakazujące każdej osobie, która w jakikolwiek sposób kieruje ruchem na drodze, uzyskanie zaświadczenia uprawniającego do takich działań. Do tej kategorii należą też służby porządkowe pieszych pielgrzymek. Aby otrzymać zaświadczenie, pielgrzymkowy porządkowy musi przejść specjalne szkolenie zakończone egzaminem.

Takie szkolenie - według rozporządzenia - ma być organizowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. Na początku maja media pisały, że koszt przeszkolenia jednej osoby wynosi kilkaset złotych. W przypadku dużych pielgrzymek, gdzie w służbach porządkowych pracuje nawet ponad sto osób, oznacza to wydatki rzędu kilkudziesięciu tys. zł.

- W związku z tym, że jest problem, czy organizatorzy pielgrzymek - ze względu na kryzys i problemy finansowe - będą mogli sobie pozwolić na szkolenie tych ludzi, poprosiłem marszałków, żeby prowadzili je policjanci w Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego i żeby w ramach dobrej współpracy z organizatorami pielgrzymek były one bezpłatne - powiedział szef MSWiA.

Schetyna dodał, że jest to jego decyzja i "będzie ona egzekwowana", a pielgrzymkowe służby porządkowe "spokojnie mogą się szkolić, bo bezpieczeństwo jest najważniejsze".

d223dbz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d223dbz
Więcej tematów