Trwa ładowanie...

Schetyna komentuje słowa żony Adamowicza. "Powiedziała wyraźnie o prawdzie ostatnich lat"

Przewodniczący PO podkreślił, że z rozmowy z Magdaleną Adamowicz należy wyciągnąć wnioski. Wszystko przez przykłady, które podawała żona zmarłego prezydenta Gdańska. Grzegorz Schetyna w Faktach po Faktach wyjaśnił też, dlaczego partia początkowo nie poparła Pawła Adamowicza.

Share
Schetyna komentuje słowa żony Adamowicza. "Powiedziała wyraźnie o prawdzie ostatnich lat"
Źródło: East News, fot: PIOTR MOLECKI
d34nhwa

Grzegorz Schetyna uważa, że to telewizja publiczna jest odpowiedzialna za szerzenie w Polsce atmosfery zagrożenia, pogardy i nienawiści. Odpowiadać mają za to "konkretne osoby, które muszą odejść". - Oczekiwałbym od premiera Mateusza Morawieckiego, że wyegzekwuje od swoich ministrów zmiany w zarządzie TVP - tłumaczył przewodniczący PO na antenie TVN24.

Polityk dodał też, że nie można zapomnieć kto jest "odpowiedzialny za szerzenie propagandy nienawiści, wpisanej w system państwa". Jak stwierdził najlepiej widać to po słowach Magdaleny Adamowicz, która dokładnie opisała wszystkie przykłady. - Ona wie to najlepiej. O prawdzie z ostatnich lat powiedziała bardzo wyraźnie. Z tej rozmowy należy wyciągnąć wnioski - mówił.

- Nie chce uderzać się w cudze piersi, tylko własne. Ale PiS musi to zrobić. Nie chcę wypominać słów o "zdradzieckich mordach" ale będę je pamiętał. Trzeba wskazać ludzi odpowiedzialnych za ten system i im to uniemożliwić. W innym wypadku nic się nie zmieni. To nie może być wojna domowa. Trzeba zakończyć ten spór - kontynuował.

d34nhwa

Schetyna wyjaśnił również, dlaczego PO początkowo nie poparła Pawła Adamowicza w wyborach samorządowych. Przyczyną miała być troska przed nagonką. - Uważam, że gdyby wystartował z naszym poparciem byłby ofiarą politycznej zemsty. Jako kandydat PO byłby jeszcze bardziej narażony na rosnącą politykę nienawiści, która była widoczna w tamtym czasie - przekonywał.

Zobacz także: Petru oskarża PiS i Jarosława Kaczyńskiego

Źródło: TVN24

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d34nhwa

Podziel się opinią

Share
d34nhwa
d34nhwa
Więcej tematów