Trwa ładowanie...
do02zbk

Schetyna komentuje słowa żony Adamowicza. "Powiedziała wyraźnie o prawdzie ostatnich lat"

Przewodniczący PO podkreślił, że z rozmowy z Magdaleną Adamowicz należy wyciągnąć wnioski. Wszystko przez przykłady, które podawała żona zmarłego prezydenta Gdańska. Grzegorz Schetyna w Faktach po Faktach wyjaśnił też, dlaczego partia początkowo nie poparła Pawła Adamowicza.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grzegorz Schetyna nawiązał do słów Magdaleny Adamowicz
Grzegorz Schetyna nawiązał do słów Magdaleny Adamowicz (East News, Fot: PIOTR MOLECKI)
do02zbk

Grzegorz Schetyna uważa, że to telewizja publiczna jest odpowiedzialna za szerzenie w Polsce atmosfery zagrożenia, pogardy i nienawiści. Odpowiadać mają za to "konkretne osoby, które muszą odejść". - Oczekiwałbym od premiera Mateusza Morawieckiego, że wyegzekwuje od swoich ministrów zmiany w zarządzie TVP - tłumaczył przewodniczący PO na antenie TVN24.

Polityk dodał też, że nie można zapomnieć kto jest "odpowiedzialny za szerzenie propagandy nienawiści, wpisanej w system państwa". Jak stwierdził najlepiej widać to po słowach Magdaleny Adamowicz, która dokładnie opisała wszystkie przykłady. - Ona wie to najlepiej. O prawdzie z ostatnich lat powiedziała bardzo wyraźnie. Z tej rozmowy należy wyciągnąć wnioski - mówił.

- Nie chce uderzać się w cudze piersi, tylko własne. Ale PiS musi to zrobić. Nie chcę wypominać słów o "zdradzieckich mordach" ale będę je pamiętał. Trzeba wskazać ludzi odpowiedzialnych za ten system i im to uniemożliwić. W innym wypadku nic się nie zmieni. To nie może być wojna domowa. Trzeba zakończyć ten spór - kontynuował.

do02zbk

Schetyna wyjaśnił również, dlaczego PO początkowo nie poparła Pawła Adamowicza w wyborach samorządowych. Przyczyną miała być troska przed nagonką. - Uważam, że gdyby wystartował z naszym poparciem byłby ofiarą politycznej zemsty. Jako kandydat PO byłby jeszcze bardziej narażony na rosnącą politykę nienawiści, która była widoczna w tamtym czasie - przekonywał.

Zobacz także: Petru oskarża PiS i Jarosława Kaczyńskiego

Źródło: TVN24

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

do02zbk

Podziel się opinią

Share

do02zbk

do02zbk
Więcej tematów