Trwa ładowanie...
d2w13gf

Sasin u Żakowskiego: Airbus próbuje podgrzać atmosferę całkowicie nieuzasadnioną zapowiedzią ubiegania się o odszkodowanie

- Nie wiem, czym miałaby się zajmować komisja śledcza ws. zakupu śmigłowców Caracal, chyba że miałaby wyjaśnić powiązania polityków PO z Airbusem - powiedział Jacek Sasin z PiS w programie WP rozmowa.
Share
d2w13gf

Nie milkną kontrowersje wokół zerwania kontraktu na Caracale. "Żaden kontrahent nigdy nas tak nie potraktował" - pisze producent do rządu PiS, zapowiadając walkę o odszkodowanie. Jak bardzo kwestia śmigłowców wpłynie na stosunki polsko-francuskie? Czy amerykańskie Black Hawki to rzeczywiście najlepszy wybór dla polskiego wojska? Na te i inne tematy w programie WP rozmowa Jacek Żakowski rozmawiał z liderem PO Grzegorzem Schetyną i Jackiem Sasinem z PiS.

Zobacz także: Grzegorz Schetyna: PO złoży wniosek o komisję śledczą ws. przetargu na śmigłowce.

d2w13gf

- Nikt nie pyta wojska o Caracale - to decyzja polityczna, decyzja PiS - powiedział lider PO Grzegorz Schetyna. Zapowiedział też złożenie wniosku o komisję śledczą ws. śmigłowców Caracal.

- Nie wiem, czym miałaby się zajmować komisja śledcza ws. zakupu śmigłowców Caracal, chyba że miałaby wyjaśnić powiązania polityków PO z Airbusem - powiedział natomiast Jacek Sasin.

- Opozycja mówi, że armia już potrzebuje śmigłowców, a z drugiej strony oczekuje, że będziemy przedłużać negocjacje w nieskończoność - powiedział Sasin.

Goście programu WP rozmowa odnieśli się też do słów Romana Giertycha, który powiedział w programie TVN 24, że zastanawia się, "czy emerytura Macierewicza nie będzie kiedyś płacona w rublach".

Grzegorz Schetyna zapowiedział również, że w przyszłym tygodniu PO przedstawi zespół parlamentarny do "odkłamywania kłamstw komisji smoleńskiej ministra Macierewicza".

Grzegorz Schetyna odniósł się też do głosów, że rząd nie poprze kandydatury Donalda Tuska na drugą kadencję w RE. - O przedłużeniu kadencji Tuska nie decydują politycy PiS, tylko przywódcy europejscy, a oni logicznie postępują - powiedział lider PO.

Pytany o to, czy jego zdaniem prezydent powinien wziąć udział w Marszu Niepodległości, Jacek Sasin odpowiedział: "Nie doradzałbym prezydentowi brania udziału w Marsz Niepodległości, bo jest on organizowany przez wąskie środowisko". - Marsze z okazji 11 listopada kończyły się zamieszkami. Trzeba apelować, by obchodzić ten dzień godnie - dodał polityk PiS.

d2w13gf

Podziel się opinią

Share
d2w13gf
d2w13gf
Więcej tematów