Trwa ładowanie...
d3d0225

Samuel Pereira broni sędziego Waldemara Żurka. Chodzi o protest ws. sądów

Burza wokół gestu sędziego Waldemara Żurka. Sieć obiegło zdjęcie z Marszu Tysiąca Tóg, na którym widać nieprzychylny gest, jaki rzekomo miał wykonać sędzia. W jego obronie stanął Samuel Pereira.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Sędzia Waldemar Żurek na Marszu Tysiąca Tóg, 11 stycznia 2020 r.
Warszawa. Sędzia Waldemar Żurek na Marszu Tysiąca Tóg, 11 stycznia 2020 r. (East News, Fot: Stefan Maszewski/REPORTER;)
d3d0225

"Sędzia Żurek pozdrawiam środkowym palcem" - donoszą prawicowe media. I publikują zdjęcie, na którym widać, jak uczestnik styczniowego protestu w obronie niezawisłości sądów wykonuje jednoznaczny gest.

"Niezależna" donosi o braku powściągliwości sędziego. Waldemara Żurka określa jako "tyleż znanego, co kontrowersyjnego".

Chodzi o to zdjęcie, zrobione podczas protestu 11 stycznia br. w Warszawie.

d3d0225

O tym, że gest nie jest jednak jednoznaczny informuje Samuel Pereira.

To właśnie ten sprzyjający prawej stronie sceny politycznej publicysta wyjaśnia i bierze w obronę sędziego Waldemara Żurka.

"To zdjęcie jest prawdziwe, ALE on chciał i pokazał dwa palce, tyle że jeden po drugim. Fotograf uchwycił moment ze środkowym i poszło. Na nagraniu GW wygląda jakby pokazywał >>fucka<<. ale tu widać, że chciał pokazać >>V<<" - napisał na Twitterze Pereira.

d3d0225

Internauci, którzy skomentowali wpis Pereiry nie mają wątpliwości, że burza wokół gestu i tego, czy ktoś pokazał jeden czy dwa palce pokazuje, jakie tematy przebijają się i urastają do rangi tych najważniejszych.

11 stycznia br. ulicami Warszawy przeszedł Marsz Tysiąca Tóg. Jego uczestnicy sprzeciwiali się reformie wymiaru sprawiedliwości i wprowadzeniu tzw. ustawy dyscyplinującej.

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3d0225

Zobacz też: Śmiercionośny wirus w Chinach. Wzrasta liczba ofiar

Podziel się opinią

Share

d3d0225

d3d0225
d3d0225
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów