Trwa ładowanie...
d2q27yr

Sala na 100 osób, a senator Kogut siedzi sam. Parlamentarzyści podejmują trudną decyzją

Piątek to wyjątkowo trudny dzień dla Stanisława Koguta. Koledzy senatorowie od rana obradują, czy wyrazić zgodę na zatrzymanie i areszt dla parlamentarzysty. W trakcie posiedzenia Kogut poczuł się źle i zarządzono przerwę. Na sali został sam.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Senacka sala. W trakcie trudnych obrad senator Kogut poczuł się źle
Senacka sala. W trakcie trudnych obrad senator Kogut poczuł się źle (TVP Parlament)
d2q27yr

Do godz. 13 senatorowie za zamkniętymi drzwiami senackiej sali 217 obradowali na temat wniosku prokuratury ws. Stanisława Koguta. Następnie ogłoszono przerwę. Jerzy Fedorowicz z PO powiedział dziennikarzom, że zarządzono ją, bo Kogut źle się poczuł.

I na sali senator pozostał sam. Jego senaccy koledzy mają twardy orzech do zgryzienia. Podczas głosowania, które nastąpi po godz. 14:30 parlamentarzyści wrócą do obradowania w trybie jawnym. Wtedy zagłosują "za" lub "przeciw" ws. zatrzymania i aresztowania senatora Koguta.

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało w grudniu syna senatora PiS Stanisława Koguta - Grzegorza, wiceprezesa zarządu małopolskiej Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym. Parlamentarzysta jest z kolei prezesem tej fundacji. Po zapowiedziach prokuratury o chęci postawieniu mu zarzutów senator zrzekł się immunitetu i sam zgłosił się, aby złożyć zeznania. Twierdzi, że jest niewinny: nie brał łapówek, a tylko pomagał ludziom.

d2q27yr

Jak podaje pap.pl, według prokuratury, senator miał wpływać na umorzenie postępowania administracyjnego, które dotyczyło wpisania do rejestru zabytków budynku dawnego hotelu Cracovia i kina Kijów w Krakowie.

"Senator miał przyjąć obietnicę udzielenia mu korzyści majątkowej znacznej wartości w kwocie 1 miliona złotych", przy czym połowa tych pieniędzy "została przyjęta w formie darowizny wpłaconej na rzecz Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym, w której senator pełnił funkcję prezesa zarządu" - czytamy w komunikacie PK.

d2q27yr

Podziel się opinią

Share

d2q27yr

d2q27yr
Więcej tematów