Trwa ładowanie...

Sikorski pozwany przez Ordo Iuris. Jest decyzja sądu

Sąd Okręgowy w Warszawie podjął decyzję w sprawie pozwu Ordo Iuris przeciwko Radosławowi Sikorskiemu. Chodzi o wpis na Facebooku, w którym europoseł Platformy Obywatelskiej stwierdził, że "fundamentalistyczna sekta Ordo Iuris wspiera gminy ustanawiające 'strefy wolne od LGBT'". Sąd oddalił we wtorek powództwo organizacji o ochronę dóbr osobistych.

Ordo Iuris pozwało Radosława Sikorskiego za wpis na Facebooku, fot. Mateusz Jagielski/East NewsOrdo Iuris pozwało Radosława Sikorskiego za wpis na Facebooku, fot. Mateusz Jagielski/East NewsFot: Mateusz Jagielski
d47jrzf
d47jrzf

Radosław Sikorski poświęcił Ordo Iuris wpis w mediach społecznościowych trzy lata temu. Pisał wówczas o "fundamentalistycznej" organizacji, która ma sprzyjać gminom wprowadzającym "strefy wolne od LGBT".

We wpisie znalazł się link do artykułu, który znajduje się na stronie organizacji. Jego tytuł to: "Ordo Iuris staje w obronie gmin zaatakowanych przez Adama Bodnara za sprzeciw wobec ideologii LGBT".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Decyzja Kaczyńskiego. "Pogorszyła się pozycja Polski w NATO"

Ordo Iuris chciało przeprosin od Sikorskiego

Instytut zdecydował się pozwać Sikorskiego, bo twierdził, że "żaden samorząd nie zdecydował o ustanowieniu takiej strefy". Jak podkreślała na swojej stronie organizacja, "niektóre samorządy przyjęły jedynie stanowiska sprzeciwu wobec propagowania 'ideologii LGBT'".

Instytut domagał się od europarlamentarzysty przeprosin i wpłaty zadośćuczynienia na cele społeczne. Chodziło o 30 tys. zł.

d47jrzf

Sąd oddalił powództwo przeciw Sikorskiemu

Po kilku posiedzeniach Sąd Okręgowy w Warszawie we wtorek podjął w sprawie decyzję. W ramach nieprawomocnego wyroku, zdecydował o oddaleniu powództwa o ochronę dóbr osobistych.

Jak podkreślają przedstawiciele Kancelarii Dubois i Wspólnicy, która reprezentowała Sikorskiego, sąd miał podzielić stanowisko pełnomocników europosła, którzy twierdzili, że celem polityka było wyrażenie krytycznej opinii "w oparciu o ocenę całokształtu działalności Ordo Iuris". Ponadto komentarz, choć krytyczny, dotyczył istotnej społecznie sprawy, w którą bezpośrednio angażował się instytut.

Ordo Iuris zapowiada złożenie apelacji w tej sprawie.

d47jrzf

Źródło: Facebook, Ordo Iuris

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d47jrzf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d47jrzf
Więcej tematów