Trwa ładowanie...
d2keor2

Sąd ukarał 55-latka. Groził wiceministrowi Zielińskiemu w sieci

Napisał w Internecie "spalić chałupę zielniakowi", teraz został ukarany za nawoływanie do popełnienia przestępstwa wobec ministra Jarosława Zielińskiego. Marek K. musi zapłacić tysiąc złotych grzywny oraz ok. 3 tys. zł kosztów procesowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński
Wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński (Agencja Gazeta, Fot: Marcin Onufryjuk)
d2keor2

Chodzi o komentarz pod artykułem na stronie internetowej suwalskiego Radia 5, który pojawił się rok temu w lipcu. Jego autorem był 55-letni Marek K., który napisał "spalić chałupę zielniakowi". Wpis był widoczny przez weekend, po czym redakcja zdecydowała, by go usunąć.

Zainterweniował wiceszef MSWiA. Minister Zieliński zawiadomił policję o tym, że w sieci pojawiły groźby pod adresem jego i rodziny. Pod koniec lipca prokuratura postawiła autorowi internetowego wpisu zarzut publicznego nawoływania do popełnienia przestępstwa.

ZOBACZ WIDEO: "Moja strona. Bitwa redaktorów". "Joachim Brudziński opowiadał dyrdymały"

Mężczyzna został ukarany grzywną w wysokości tysiąca złotych przez Sąd Rejonowy w Suwałkach. Marek K. będzie musiał również pokryć koszty procesowe, które wyniosły 3 tysiące złotych. Oskarżony przyznał się do winy i dobrowolnie poddał się karze zaproponowanej przez suwalską prokuraturę. Wyrok sądu jest prawomocny.

55-latek tłumaczył, że napisał ten komentarz pod wpływem emocji. Składając wyjaśnienia podkreślał, że nie zamierzał spalić domu polityka i żałuje tego, co zrobił.

Źródło: polsatnews.pl

d2keor2

Podziel się opinią

Share
d2keor2
d2keor2