Trwa ładowanie...
d3caibt

Sąd nie ukarze uczestników urodzin Hitlera. Powód: przedawnienie

Ukarania siedmiu uczestników urodzin Hitlera domagał się nadleśniczy z Rybnika. Stwierdził, że spowodowali zagrożenie pożarowe w lesie. Sąd rejonowy w Wodzisławiu Śląskim odmówił wszczęcia postępowania z powodu przedawnienia sprawy.
Share
Nacjonaliści obchodzili 128. urodziny Hitlera.
Nacjonaliści obchodzili 128. urodziny Hitlera. Źródło: twitter.com, Fot: tvn24
d3caibt

Chodzi o słynną już imprezę urodzinową zorganizowaną w hołdzie Hitlerowi w maju 2017 r. Bulwersującą sprawę ujawnili dziennikarze "Superwizjera" TVN. Urodziny odbyły się w lesie w pobliżu Wodzisławia Śląskiego, a urządził je Mateusz S., lider Dumy i Nowoczesności. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Tydzień temu portal wPolityce.pl napisał, że śledczy badają, czy impreza nie była zorganizowaną ustawką.

Rozpalili ognisko w lesie

Jak nagrała kamera TVN, uczestnicy urodzin powiesili na drzewie płonącą swastykę i rozpalili w lesie ognisko. Nadleśniczy uznał, że spodowali zagrożenie pożarowe, co jest karane grzywną. Sąd odmówił wszczęcia postępowania - donosi katowice.wyborcza.pl.

d3caibt

- Powodem podjęcia takiej decyzji było przedawnienie - wyjaśnił gazecie sędzia Tomasz Pawlik, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Gliwicach. Postanowienie sądu jest prawomocne.

Śledztwo trwa

Prokuratura Okręgowa w Gliwicach nadal prowadzi śledztwo w sprawie publicznego propagowania treści nazistowskich przez członków Dumy i Nowoczesności. Pierwszy wyrok sądu w tej sprawie zapadł na początku października tego roku. Adam B., jeden z uczestników urodzin Hitlera, dobrowolnie poddał się karze. Sąd skazał go na ponad 13 tys. zł grzywny.

Kilka miesięcy temu starosta powiatu wodzisławskiego wysłał do sądu w Gliwicach wniosek o rozwiązanie stowarzyszenia Duma i Nowoczesność. Postępowanie w tej sprawie nadal się toczy.

d3caibt

Źródło: katowice.wyborcza.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3caibt

Podziel się opinią

Share
d3caibt
d3caibt
Więcej tematów