Trwa ładowanie...

Są ich setki, ludzie jadą je oglądać. Niezwykły widok na Bałtyku

Ogromne legowisko fok znajduje się na polskim wybrzeżu. Zwierzęta zaobserwowane zostały na Wyspie Sobieszewskiej, na obszarze ptasiego rezerwatu. Stado fok wygrzewających się u ujścia Wisły do Morza Bałtyckiego podejrzał fotograf wyposażony w dron. Zdjęcie niesie się po sieci.

Mewia Łacha w pobliżu Mikoszewa, ulubione miejsce plażowania fokMewia Łacha w pobliżu Mikoszewa, ulubione miejsce plażowania fokŹródło: PAP, fot: Marcin Gadomski
d3ap60i
d3ap60i

Mewia Łacha i Ptasi Raj, to rezerwaty o powierzchni 150 hektarów. Położone są na obszarach Wyspy Sobieszewskiej i Przekopu Wisły.

Żyje tu wiele gatunków ornitologicznych, między innymi rybitwy czubate, ale w ostatnim czasie Mewią Łachę upodobały sobie foki. Mają tu miejsce spotkań, w którym właśnie wylegują się w lipcowym słońcu.

Foki na Mewiej Łasze. Upodobały sobie plażę przy ujściu Wisły

Kilkanaście lat temu szczęściarze mogli tam podglądać pojedyncze pary fok szarych. Teraz, jak widać na zdjęciu zrobionym z góry, to cała kolonia dzikich zwierząt, spokojnie wypoczywających na swojej ulubionej plaży.

d3ap60i

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Halo Polacy". Kraj źródeł termalnych. "Są też łaźnie ulubione przez Polaków"

Jak podaje portal trojmiasto.pl, ze względu na liczną obecność tych zwierząt, jedna z wysepek na Mewiej Łasze w pobliżu Mikoszewa została nazwana Foczą Łachą. Nie jest tam tak łatwo się dostać.

Rezerwat objęty jest zakazami wstępu. Wejście tam może naruszyć stanowiska lęgowe. A teraz także przestraszyć relaksujące się focze gromady.

Ale w pobliżu są wieże, które umożliwią obserwację. Portal podpowiada, że spacerowicze mogą czasem spotkać foki przy wejściu na plażę nr 1 na Wyspie Sobieszewskiej. Są też specjalne rejsy, na których można podglądać focze kolonie z wody.

d3ap60i

Niezwykłe zdjęcia udało się jednak zrobić Tomaszowi Stanisławowi Łabędzkiemu. Focza kolonia wygląda w jego obiektywie niesamowicie. Fotografię przekazują internauci.

Foka szara to gatunek chroniony, ale na populację czyha wiele niebezpieczeństw. Często giną zaplątane w sieci rybackie. Zdarza się też, że nieodpowiedzialni właściciele psów nie upilnują swoich podopiecznych.

d3ap60i

Źródło: trojmiasto.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3ap60i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ap60i
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj