Trwa ładowanie...

Wielkie pokłady gazu w Polsce? Orlen wkrótce rozpocznie prace

W marcu w powiecie biłgorajskim ruszą kolejne poszukiwania gazu ziemnego. Prace potrwają do wakacji. Użyty zostanie ciężki sprzęt, a nawet ładunki wybuchowe. Wszystkim zajmuje się Orlen.

Na Lubelszczyźnie rozpoczną się poszukiwania złoża gazu. Zdjęcie ilustracyjneNa Lubelszczyźnie rozpoczną się poszukiwania złoża gazu. Zdjęcie ilustracyjneŹródło: Licencjodawca
d20xnpu
d20xnpu

W lutym ubiegłego roku PKN Orlen poinformował o natrafieniu na nowe złoża gazu ziemnego w województwie lubelskim. Wykonane w gminie Tarnogród w powiecie biłgorajskim badania oraz odwierty wykazały, że zasoby wynoszą ok. 500 milionów metrów sześciennych. Nie było to większym zaskoczeniem, gdyż już wcześniej potwierdzono występowanie w tej okolicy tego surowca.

Jak wówczas wskazywano, odkrycie potwierdziło wysoką perspektywiczność dla wydobywania, co realnie przyczynia się do zwiększenia krajowych zasobów gazu ziemnego.

Spółka zapewniała, że trwają też przygotowania do eksploatacji infrastruktury, a następnie wydobycia gazu.

d20xnpu

Orlen nie ukrywał, iż nie zaprzestanie kolejnych poszukiwań, gdyż badania geologiczne zrealizowane metodą zdjęcia sejsmicznego 3D pokazują duży potencjał powiatu biłgorajskiego dla odkrywania nowych złóż.

Niebawem, a dokładnie w marcu, mają rozpocząć się kolejne poszukiwania. Będą to prace sejsmiczne polegające na wytwarzaniu mikrodrgań sejsmicznych, wygenerowanych mechanicznie za pomocą specjalnych pojazdów wibrosejsmicznych lub za pomocą ładunków wybuchowych. Na polach, łąkach oraz innych terenach układane będą również specjalne odbiorniki służące do rejestracji wyników. Jak zapowiedziano, działania te potrwają do sierpnia.

Źródło: Lublin112.pl

Zobacz też: Obwodnica Chełma. Sensacja archeologiczna na budowie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d20xnpu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20xnpu
Więcej tematów