Trwa ładowanie...

Rzeszów: tragiczny wypadek na torach. Kamery uchwyciły moment zderzenia

Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Rzeszowie, w środę w godzinach popołudniowych, doszło do tragicznego wypadku. Samochód osobowy zderzył się z szynobusem. W wyniku uderzenia zginęły 2 osoby, jedna trafiła do szpitala. Kamery uchwyciły moment zderzenia.

Share
Rzeszów: tragiczny wypadek na torach. Kamery uchwyciły moment zderzenia
Źródło: East News
d27eell

Do tragicznego zderzenia samochodu osobowego z pociągiem relacji Rzeszów-Stalowa Wola doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym na ul. Warszawskiej. Jak poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie, oprócz kierowcy volkswagenem podróżowały dwie kobiety w wieku 19 lat. W wyniku wypadku śmierć poniósł 27-latek kierujący passatem oraz jedna pasażerka, druga z kobiet po reanimacji trafiła do szpitala.

- Uderzenie było tak silne, że samochód został przepchnięty przez pociąg na odległość około 150 metrów – powiedział mł. bryg. Marcin Betleja, rzecznik podkarpackich strażaków, cytowany przez PAP. Dodał, że strażacy, aby ewakuować poszkodowanych z wraku samochodu, musieli rozcinać karoserię. Na miejscu zdarzenia pracowało pięć zastępów Państwowej Straży Pożarnej.

d27eell

Policjanci ustalili, że szynobusem podróżowało 58 osób, nikt nie został ranny. Pasażerom został zapewniony transport zastępczy. Maszynista oraz kierownik pociągu byli trzeźwi.

Trwają czynności zmierzające do wyjaśnienia dokładnych okoliczności tragicznego wypadku. Moment zderzenia zarejestrowały kamery monitoringu.

d27eell

Podziel się opinią

Share
d27eell
d27eell
Więcej tematów