Trwa ładowanie...
db2jchd

Rzeszów: Tadeusz Ferenc podjął decyzję. Najstarszy prezydent w Polsce będzie znów kandydował

Tadeusz Ferenc, rządzący nieprzerwanie Rzeszowem od 2002 roku, poinformował, że ma zamiar ponownie ubiegać się o fotel prezydenta miasta. - Prywatnie podjąłem taką decyzję, że będę startował. Oficjalną decyzję ogłoszę, kiedy będzie wyznaczona kampania wyborcza - stwierdził.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tadeusz Ferenc będzie ponownie ubiegał się o fotel prezydenta Rzeszowa
Tadeusz Ferenc będzie ponownie ubiegał się o fotel prezydenta Rzeszowa (PAP, Fot: Darek Delmanowicz)
db2jchd

78-letni Tadeusz Ferenc, obecnie najstarszy urzędujący prezydent miasta w Polsce, swoją decyzję o ponownym kandydowaniu przekazał dziennikarzom na konferencji prasowej, poświęconej zbyt wysokim - jego zdaniem - cenom energii. Nie chciał komentować swojej decyzji.

Poparcie dla Ferenca zadeklarowały już PO, Nowoczesna, PSL oraz SLD. Jego kontrkandydatem będzie poseł PiS Wojciech Buczak.

db2jchd

Zobacz także: Mocne słowa Andrzeja Saramonowicza o politykach PiS

Ferenc jest rodowitym rzeszowianinem, ekonomistą z wykształcenia. Od lat 60. XX wieku był członkiem PZPR. Po rozwiązaniu tej partii wstąpił do Socjaldemokracji Rzeczpospolitej Polskiej, a następnie Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W latach 1994-2001 był radnym w tym mieście. W 2001 roku został posłem z listy SLD-UP. Rok później - po wygranych wyborach na prezydenta miasta - zrezygnował z mandatu.

Źródło: interia.pl

db2jchd

Podziel się opinią

Share

db2jchd

db2jchd
Więcej tematów