Trwa ładowanie...

Rzeszów. "Nie wycofamy Warchoła z wyborów, to kandydat niezależny"

Rzeszów wybierze prezydenta w połowie czerwca. - Nie wycofamy Marcina Warchoła z wyborów, bo to jest kandydat niezależny - mówi w najnowszym wywiadzie minister Michał Wójcik, dawny partyjny kolega Warchoła. Polityk Solidarnej Polski komentował także rozmowy PiS-Lewica.

Share
Rzeszów. Marcin Warchoł walczy o prezydenturę
Rzeszów. Marcin Warchoł walczy o prezydenturęŹródło: East News, Fot: Grzegorz Bukala
d4fmz9i

Podczas rozmowy w TVN24 Michał Wójcik był pytany, czy w związku z przesunięciem terminu wyborów prezydenckich w Rzeszowie Solidarna Polska zamierza wycofać swojego kandydata. - Nie, nie wycofamy Marcina Warchoła (były wiceminister z Solidarnej Polski - red.), to jest kandydat niezależny. Jest popierany przez pana prezydenta Ferenca, ikonę samorządności w Rzeszowie (...). Z partii odszedł w momencie ogłoszenia startu - zapewniał polityk.

Minister bez teki odpowiedział także na zarzut kandydatki PiS na prezydenta w Rzeszowie, która w wywiadzie zarzuciła Warchołowi brak związku z miastem poza "przyjazdami na zakupy". - Znam Marcina jeszcze z czasów, gdy był moim "sąsiadem" w Ministerstwie Sprawiedliwości. Przez te 5 czy 6 lat tyle mi opowiadał o Rzeszowie, że sam się czułem rzeszowianinem - dodał Michał Wójcik.

d4fmz9i

Fundusz Odbudowy. "To wysadzi Budkę z przewodniczącego PO"

Wiceprezes Solidarnej Polski komentował także ostatnie napięcia w koalicji Zjednoczonej Prawicy oraz rozmowy premiera z Lewicą. - W ciągu 6 lat zdarzały się sytuacje takie, w których rozmawialiśmy, prowadziliśmy dyskusje w różnych tematach. To jest koalicja, nie jesteśmy jednym ugrupowaniem - zapewniał Wójcik, który kilkukrotnie w trakcie wywiadu ponawiał przekaz o tym, że "Zjednoczona Prawica to dobry projekt dla Polski".

Partia Zbigniewa Ziobro konsekwentnie nie będzie popierać ratyfikacji Funduszu Odbudowy, jednak w głosowaniu większość rządowi zapewni Lewica. - Nie przyjmuję, że to jest jakiś polityczny projekt (porozumienie Lewicy i PiS - red.). Lewica jest konsekwentna w tym, co zapowiadała, a niekonsekwentny jest Borys Budka, którego nie co innego, tylko Fundusz Odbudowy wysadzi prawdopodobnie za kilka miesięcy ze stanowiska przewodniczącego PO. Jestem przekonany, bo tam wrze. Oni jeszcze są na pudle, ale za chwilę w sondażach spadną - mówił Michał Wójcik.

Fundusz odbudowy. Bartłomiej Sienkiewicz zdegustowany. Mocne słowa o Lewicy

Źródło: TVN24

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4fmz9i

Podziel się opinią

Share
d4fmz9i
d4fmz9i
Więcej tematów