Trwa ładowanie...
d2ggdzy
Rzecznik rządu o słowach Szydło o Auschwitz. "Manipulacja wielu polityków"

Rzecznik rządu o słowach Szydło o Auschwitz. "Manipulacja wielu polityków"

Rzecznik rządu komentuje w #DzieńDobryWP słowa premier Beaty Szydło ws. Auschwitz. Rafał Bochenek kompletnie nie rozumie zamieszania wokół wypowiedzi i nie uważa tego za wpadkę wizerunkową szefowej rządu.
Share
d2ggdzy

Rafał Bochenek w Telewizji WP był pytany o wpadki wizerunkowe, które zdarzają się rządom. Było to nawiązanie do ostatnich, szeroko krytykowanych słów, premier Beaty Szydło w Oświęciumiu. Szefowa rządu powiedziała, że "Auschwitz to lekcja tego, że należy uczynić wszystko, aby chronić swoich obywateli".

Wystąpienie zostało odebrane w kontekście upartego bronienia zamykania granic dla osób uciekających przed wojną. Wypowiedź została skomentowana przez zagraniczne media, a także przez przewodniczącego Rady Europejskiej, Donalda Tuska.

d2ggdzy

Bochenek o słowach szefowej

Krytycznych słów pod adresem szefowej polskiego rządu zupełnie nie rozumie jej rzecznik, Rafał Bochenek. - Nie wiem z czego do końca wynikało to zamieszanie. To kompletnie nie miało żadnego odniesienia do polityki, która obecnie się dzieje w Polsce, czy polityki międzynarodowej. Więc dla mnie jest to kompletnie niezrozumiałe. To jest, moim zdaniem, wynikiem manipulacji - komentował.

Bochenek tłumaczył dalej, że to "manipulacja wielu polityków, którzy chcieli wykorzystać to wystąpienie pani premier i bardzo ważną okoliczność. Ta sytuacja została wykorzystana przez niesprzyjające nam środowiska, aby przypuścić atak na premier Szydło".

Rzecznik rządu dodał, że podobne wypowiedzi padały w przeszłości z ust prezydenta Andrzeja Dudy i byłego ambasadora Izraela w Polsce, Szewacha Weissa.

ZOBACZ WIĘCEJ: Unia chce upomnieć Polskę. Rzecznik rządu odpiera zarzuty: innych nie upomina

Źródło: Telewizja WP

d2ggdzy

Podziel się opinią

Share
d2ggdzy
d2ggdzy
Więcej tematów