Trwa ładowanie...
d32x0rk

Tusk zareagował na wystąpienie Beaty Szydło w Auschwitz. Zobacz, co pokazała TVP

Nie milkną echa po wizycie szefowej rządu w Auschwitz. Wystąpienie Beaty Szydło krytykowano w największych światowych mediach, a dezaprobatę wyraził na Twitterze sam Donald Tusk. Jednym z niewielu mediów, które próbowały bronić słów Szydło była TVP.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tusk zareagował na wystąpienie Beaty Szydło w Auschwitz. Zobacz, co pokazała TVP
(PAP, Fot: Ireneusz Sobieszczuk)
d32x0rk

Wczoraj Beata Szydło, przemawiając w miejscu kaźni ok. 1,5 mln ludzi ponad 20 narodowości bestialsko zamordowanych w trakcie II wojny światowej, mówiła o tym, że "Auschwitz to lekcja tego, że należy uczynić wszystko, aby chronić swoich obywateli". Nie można mówić o przejęzyczeniu, ponieważ premier czytała słowa z kartki. Ktoś, kto pisał to przemówienie przegapił fakt, że Niemcy właśnie w ten sposób uzasadniali budowanie fabryk śmierci. Nawet administrator konta PiS na Twitterze wyczuł niestosowność słów Szydło i prędko skasował wpis z jej wypowiedzią. W sieci jednak nic nie ginie, a tweet przypominamy poniżej.

   Twitter
(Twitter)

Słowa Beaty Szydło wywołały nie tylko oburzenie ludzi dobrze znających historię. Opinia publiczna była wściekła, że szefowa rządu pojechała do obozu koncentracyjnego robić politykę. Wystąpienie premier w sąsiedztwie komór gazowych i jednoczesne uparte bronienie zamykania granic dla osób uciekających przed wojną wywołało olbrzymi niesmak. Jej rząd i partia konsekwentnie odmawiają przyjęcia nawet najmniejszej liczby uchodźców, nie stosują się do zaleceń instytucji europejskich, a nawet nie wykonuje wniosków Europejskiego Trybunału Praw Człowieka względem osób pochodzenia niearabskiego.

d32x0rk

Podczas, gdy niemal całe wolne media w różnym stopniu intensywności krytykowały Beatę Szydło za Auschwitz, Polacy mogli przekonać się na własne oczy, czym są media, na czele których stoją politycy. Wczoraj w audycji specjalnej na antenie TVP Info pokazano tweet Donalda Tuska, który odniósł się do słów polskiej premier.

- Takie słowa w takim miejscu nigdy nie powinny paść z ust polskiego premiera - napisał przewodniczący Rady Europejskiej.

Chwilę później na czerwonym pasku widzowie mogli zobaczyć napis "ATAK TUSKA NA POLSKĄ PREMIER". Dodajmy, że audycja specjalna dotyczyła właśnie "ataku" Tuska na Szydło.

W sieci pojawiło się mnóstwo komentarzy od osób zniesmaczonych nie tylko wystąpieniem Szydło, ale również tym, co w związku z tym robią media opanowane przez PiS.

Na antenie TVP Info gośćmi byli również eksperci od tzw. życia politycznego, którzy brali polską premier w obronę. Jednym z nich był redaktor Piotr Semka, który w ekwilibrystyczny sposób wytłumaczył, "co Beata Szydło miała na myśli". Według niego nazim i Państwo Islamskie mają wiele analogii, a przecież w narracji Prawa i Sprawiedliwości większość uchodźców to potencjalni terroryści.

d32x0rk

Podziel się opinią

Share
d32x0rk
d32x0rk
Więcej tematów