Trwa ładowanie...

Tusk zareagował na wystąpienie Beaty Szydło w Auschwitz. Zobacz, co pokazała TVP

Nie milkną echa po wizycie szefowej rządu w Auschwitz. Wystąpienie Beaty Szydło krytykowano w największych światowych mediach, a dezaprobatę wyraził na Twitterze sam Donald Tusk. Jednym z niewielu mediów, które próbowały bronić słów Szydło była TVP.

Tusk zareagował na wystąpienie Beaty Szydło w Auschwitz. Zobacz, co pokazała TVPŹródło: PAP, fot: Ireneusz Sobieszczuk
d35halx
d35halx

Wczoraj Beata Szydło, przemawiając w miejscu kaźni ok. 1,5 mln ludzi ponad 20 narodowości bestialsko zamordowanych w trakcie II wojny światowej, mówiła o tym, że "Auschwitz to lekcja tego, że należy uczynić wszystko, aby chronić swoich obywateli". Nie można mówić o przejęzyczeniu, ponieważ premier czytała słowa z kartki. Ktoś, kto pisał to przemówienie przegapił fakt, że Niemcy właśnie w ten sposób uzasadniali budowanie fabryk śmierci. Nawet administrator konta PiS na Twitterze wyczuł niestosowność słów Szydło i prędko skasował wpis z jej wypowiedzią. W sieci jednak nic nie ginie, a tweet przypominamy poniżej.

Twitter
Źródło: Twitter

Słowa Beaty Szydło wywołały nie tylko oburzenie ludzi dobrze znających historię. Opinia publiczna była wściekła, że szefowa rządu pojechała do obozu koncentracyjnego robić politykę. Wystąpienie premier w sąsiedztwie komór gazowych i jednoczesne uparte bronienie zamykania granic dla osób uciekających przed wojną wywołało olbrzymi niesmak. Jej rząd i partia konsekwentnie odmawiają przyjęcia nawet najmniejszej liczby uchodźców, nie stosują się do zaleceń instytucji europejskich, a nawet nie wykonuje wniosków Europejskiego Trybunału Praw Człowieka względem osób pochodzenia niearabskiego.

Podczas, gdy niemal całe wolne media w różnym stopniu intensywności krytykowały Beatę Szydło za Auschwitz, Polacy mogli przekonać się na własne oczy, czym są media, na czele których stoją politycy. Wczoraj w audycji specjalnej na antenie TVP Info pokazano tweet Donalda Tuska, który odniósł się do słów polskiej premier.

d35halx

- Takie słowa w takim miejscu nigdy nie powinny paść z ust polskiego premiera - napisał przewodniczący Rady Europejskiej.

Chwilę później na czerwonym pasku widzowie mogli zobaczyć napis "ATAK TUSKA NA POLSKĄ PREMIER". Dodajmy, że audycja specjalna dotyczyła właśnie "ataku" Tuska na Szydło.

W sieci pojawiło się mnóstwo komentarzy od osób zniesmaczonych nie tylko wystąpieniem Szydło, ale również tym, co w związku z tym robią media opanowane przez PiS.

Na antenie TVP Info gośćmi byli również eksperci od tzw. życia politycznego, którzy brali polską premier w obronę. Jednym z nich był redaktor Piotr Semka, który w ekwilibrystyczny sposób wytłumaczył, "co Beata Szydło miała na myśli". Według niego nazim i Państwo Islamskie mają wiele analogii, a przecież w narracji Prawa i Sprawiedliwości większość uchodźców to potencjalni terroryści.

d35halx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35halx
Więcej tematów