Trwa ładowanie...

Rząd PiS zawiódł Polaków ws. niepełnosprawnych. Sondaż

Zdecydowana większość Polaków (62 proc.) twierdzi, że rząd nie zareagował odpowiednio na protest rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych oraz ich podopiecznych w Sejmie - wynika z sondażu Kantar Millward Brown. Przeciwnego zdania jest 25 proc. badanych.

Share
Rząd PiS zawiódł Polaków ws. niepełnosprawnych. Sondaż
Źródło: Agencja Gazeta, Fot: Jakub Porzycki
d27b94b

Sondaż został przeprowadzony na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24.

Pytani, czy rząd odpowiednio zareagował na protest, 62 proc. badanych stwierdziło, że "nie" ("zdecydowanie nie" odpowiedziało 42 proc., "raczej nie" - 20 proc.). 25 proc. ankietowanych odpowiedziało "tak" (raczej "tak" - 12 proc., zdecydowanie "tak" - 13 proc.). 13 proc. spośród pytanych nie miało w tej sprawie zdania.

Kantar Millward Brown
Źródło: Kantar Millward Brown

Sondaż został wykonany w dniach 28-29 maja 2018 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1001 użytkowników telefonów stacjonarnych i komórkowych, wśród osób w wieku powyżej 18 lat.

"To nie koniec"

Protest opiekunów osób niepełnosprawnych i ich podopiecznych trwał od 18 kwietnia do 27 maja. W Sejmie spędzili 40 dni. Walczyli o dwie rzeczy: zrównanie kwoty renty socjalnej z najniższą rentą z ZUS, na co władza wyraziła zgodę, oraz przyznanie świadczenia w wysokości 500 zł. W tej kwestii rząd odmówił.

d27b94b

Zobacz także: Protest w Sejmie. Interwencja Straży Marszałkowskiej, wezwano ratowników

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d27b94b

Podziel się opinią

Share
d27b94b
d27b94b
Więcej tematów