Trwa ładowanie...
d2vxo81

Rząd: ekstra środki na walkę z terroryzmemPremier Jerzy Buzek oraz członkowie jego rządu podczas ostatniego posiedzenia Rady Ministrów (PAP-Radek Pietruszka)Rząd postanowił we wtorek przeznaczyć dodatkowe środki na policję, przeciwdziałanie bioterroryzmowi oraz na potrzeby wojska w związku z operacją w Afganistanie. Po ostatnim posiedzeniu swojego rządu, premier Jerzy Buzek poinformował, że decyzje finansowe zostały uzgodnione z przyszłym rządem.

Share
d2vxo81

Rada Ministrów wystąpiła do prezydenta o przedłużenie mandatu polskiego kontyngentu na Bałkanach. Na ten cel oraz na pewne działania i przygotowania Ministerstwa Obrony Narodowej wewnątrz kraju postanowiono przeznaczyć 5 mln 200 tys. zł.

Rząd przeznaczył też po kilkaset tysięcy złotych na potrzeby policji oraz zakup szczepionek w celu ochrony przed zagrożeniem biologicznym. Dokładne kwoty zostaną ustalone w ciągu najbliższych godzin.

Premier zaznaczył, że na oba te cele trzeba będzie wydać więcej pieniędzy, ale zadecyduje o tym już nowa Rada Ministrów. Premier Jerzy Buzek po raz kolejny zapewnił, że nie ma sygnałów o nadzwyczajnych zagrożeniach dla polskiego państwa.

d2vxo81

Rzecznik rządu Krzysztof Luft zastrzegł, że jest to ostatnie posiedzenie pod warunkiem, że nie zajdą jakieś nadzwyczajne okoliczności. Premier Buzek złoży dymisję swojego rządu w piątek, na pierwszym posiedzeniu nowo wybranego Sejmu.

Kierowana przez Buzka Rada Ministrów przyjęła ok. 600 projektów ustaw, prawie 1000 rozporządzeń, prawie 500 uchwał i ponad 400 stanowisk rządu wobec inicjatyw parlamentarnych i prezydenckich oraz ponad 900 dokumentów programowo-analitycznych.

Premier podkreślił na pożegnalnej konferencji prasowej, że rozmawiał ze wszystkimi ministrami i od żadnego z nich nie usłyszał, iż żałuje przebytej drogi, trudu i wielkiego ryzyka politycznego, które się łączy z trudnymi decyzjami. (an, mk)

d2vxo81

Podziel się opinią

Share
d2vxo81
d2vxo81
Więcej tematów