Trwa ładowanie...

Ryszard Terlecki spoktał się ze Swiatłaną Cichanouską

Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki spotkał się z liderką demokratycznej białoruskiej opozycji Siwatłaną Cichanouską. Spotkanie odbyło się po tym, jak tweet polityka skierowany do opozycjonistki wywołał olbrzymie oburzenie. "Niech szuka pomocy w Moskwie" - napisał szef klubu PiS.

Share
Ryszard Terlecki spoktał się ze Swiatłaną Cichanouskąi
Ryszard Terlecki spoktał się ze Swiatłaną CichanouskąiŹródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
d3v0821

"Dziś odbyło się spotkanie Pani Prezydent Elekt Swiatłany Cichanouskiej z wicemarszałkiem Sejmu RP Ryszardem Terleckim - niech żyje Wolna Białoruś!" - napisał na Twitterze wicemarszałek Senatu Marek Pęk i zamieścił zdjęcie, na którym s toi w towarzystwie m.in. Terleckiego i Cichanouskiej.

Ryszard Terlecki: "Niech szuka pomocy w Moskwie"

Wicemarszałek Sejmu znalazł się ostatnio w ogniu krytyki po tym jak skomentował na Twitterze przyjęcie przez Cichanouską zaproszenia na wydarzenie Rafała Trzaskowskiego. "Jeżeli Cichanouska chce reklamować antydemokratyczną opozycję w Polsce i występować na mityngu Trzaskowskiego, to niech szuka pomocy w Moskwie, a my popierajmy taką białoruską opozycję, która nie staje po stronie naszych przeciwników" - napisał polityk.

d3v0821

Słowa Terleckiego wywołały ogromne oburzenie nie tylko wśród polityków opozycji, która domaga się jego dymisji. Pod naporem krytyki wicemarszałek zdecydował się napisać do białoruskiej opozycjonistki list, którego treść nie do końca ostudziła emocje wokół całej sprawy.

"Wydaje mi się jednak, że z braku rzetelnej wiedzy źle przysłużyła się pani sprawie Białoruskiej w Polsce, afiszując się z politykami partii, która sześciokrotnie przegrała wybory (dwa razy prezydenckie, dwa razy parlamentarne, samorządowe oraz europejskie), a tym bardziej deklarując udział w ich politycznym, antyrządowym przedsięwzięciu. Tym samym zraziła pani znaczną część Polaków do wspierania pani jako białoruskiego prezydenta-elekta " - czytamy w liście.

Kukiz musi uważać na Kaczyńskiego? "Szanujemy go jako muzyka"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3v0821

Podziel się opinią

Share
d3v0821
d3v0821
Więcej tematów