Trwa ładowanie...
du9gpxo
x-news/TVN 24

Ryszard Petru: ten rząd jest zbudowany na kłamstwie

Rząd Beaty Szydło, to rząd zbudowany na kłamstwie, a na kłamstwie nie da się zbudować nic trwałego. Zaskoczeniem jest dla mnie trójka: Ziobro, Macierewicz, Kamiński. To jest swego rodzaju oszustwo. Prędzej czy później dojdzie do wywrotki tego rządu - powiedział w TVN 24 Ryszard Petru, lider .Nowoczesnej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ryszard Petru
Ryszard Petru (PAP, Fot: Paweł Supernak)
du9gpxo

Petru przypomniał, że jeszcze kilka tygodni temu Beata Szydło "przekonywała, iż Antoni Macierewicz nie zostanie w jej rządzie szefem MON". Jak zauważył, "PiS w całej kampanii schowało Macierewicza i nagle go wyjęło".

Zdaniem lidera .Nowoczesnej rząd Beaty Szydło, to "rząd zbudowany na kłamstwie, a na kłamstwie nie da się zbudować nic trwałego". - Zaskoczeniem jest dla mnie trójka: Ziobro, Macierewicz, Kamiński. To jest swego rodzaju oszustwo - podkreślił. - Prędzej czy później dojedzie do wywrotki tego rządu - dodał.

- To jest rząd rozdarty między radykalną prawicą, a np. Mateuszem Morawieckim, który ma poglądy zbieżne z tym, co sam mówiłem - powiedział Petru. Jak zauważył, "w rządzie Beaty Szydło mamy ministra rozwoju i wicepremiera, który był bliskim doradcą Donalda Tuska".

- Ktoś, kto doradzał Tuskowi, doradza teraz PiS-owi. Konstrukcja rządu Szydło jest początkiem rozpadu Prawa i Sprawiedliwości, które osiągnęło "szczyt" - powiedział lider .Nowoczesnej.

du9gpxo

Podziel się opinią

Share

du9gpxo

du9gpxo
Więcej tematów