Trwa ładowanie...

Rydzyk wystawi własną listę do PE? Są nazwiska potencjalnych kandydatów

O. Tadeusz Rydzyk nie poparł kandydatów PiS w wyborach. Przedstawiciele obozu władzy mają interpretować ten fakt jako sygnał budowy własnego środowiska politycznego, które miałoby zostać zaprezentowane przez wpływowego redemptorystę już w wyborach do Parlamentu Europejskiego. "Rzeczpospolita" ujawnia nazwiska potencjalnych kandydatów.
Share
Ojciec Rydzyk ma żal do PiS
Ojciec Rydzyk ma żal do PiSŹródło: East News, Fot: Andrzej Hulimka/REPORTER
d2z9rgc

Brak poparcia dla PiS to sytuacja precedensowa, gdyż w każdych poprzednich wyborach kandydaci ugrupowania mogli liczyć na środowisko Radia Maryja. Podczas jesiennej kampanii po raz pierwszy na antenie rozgłośni nie padały jednak nazwiska samorządowców, których Prawo i Sprawiedliwość wystawiło do walki o stanowiska.

Zwrot w polityce informacyjnej toruńskiej rozgłośni wzbudził spekulacje na temat utworzenia odrębnej listy, złożonej z kandydatów wspieranych przez o. Rydzyka. W tym kontekście padają nazwiska m.in. Urszuli Krupy, Marka Jurka i Mirosława Piotrowskiego.

Jurek i Piotrowski nie odnieśli się do wspomnianych doniesień. Współpracownik Marka Jurka Jan Klawiter uważa jednak, że budowanie własnej listy przez o. Rydzyka jest mało prawdopodobne. - Wysyłanie takiego sygnału ma raczej skłonić PiS do tego, by zaczął się zastanawiać - powiedział w rozmowie z "Rzeczpospolitą".

d2z9rgc

Zobacz także: Jarosław Gowin bije się w piersi po II turze wyborów

Jak donosi dziennik, kością niezgody pomiędzy PiS a Radiem Maryja ma być m.in. usunięcie z rządu popieranych przez rozgłośnię Jana Szyszki, Witolda Waszczykowskiego oraz Krzysztofa Jurgiela. O. Rydzyk rzekomo jest również niezadowolony z niedostatecznego wsparcia finansowego dla jego radia oraz wstrzymania prac nad zaostrzeniem prawa aborcyjnego.

Źródło: "Rzeczpospolita"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2z9rgc

Podziel się opinią

Share
d2z9rgc
d2z9rgc
Więcej tematów