Trwa ładowanie...

Rutkowski: Katarzyna Waśniewska nie weźmie udziału w wizji lokalnej

Katarzyna Waśniewska nie weźmie w piątek udziału w wizji lokalnej - zdradził Krzysztof Rutkowski na swoim blogu na SE.pl.

Share
Rutkowski: Katarzyna Waśniewska nie weźmie udziału w wizji lokalnejŹródło: WP.PL, fot: Damian Wis
d1m4gjg

"W piątek 13 kwietnia w Sosnowcu odbędzie się wizja lokalna. Bardzo ważna, bo pozwalająca ustalić okoliczności śmierci Madzi Waśniewskiej. Ale Katarzyny W. tam nie będzie" - napisał były detektyw.

Rutkowski dodał, że on w piątek prawdopodobnie będzie w Sosnowcu, ale Waśniewska nie weźmie udziału w wizji lokalnej. "Będzie tam tylko Bartek. Ta wizja lokalna będzie bardzo ważnym elementem tego śledztwa" - stwierdził.

Podczas wizji lokalnej mają zostać odtworzone tragiczne wydarzenia, które miały miejsce 24 stycznia. Wtedy zginęła sześciomiesięczna Madzia, córka Katarzyny i Bartłomieja Waśniewskich.

d1m4gjg

Sprawa Madzi

Mała Magda zaginęła 24 stycznia. Jej matka sugerowała, że dziecko zostało porwane. Potem podała, że dziewczynka zmarła po uderzeniu o próg w mieszkaniu, a ciało zostało ukryte. Katarzyna Waśniewska wskazała miejsce ukrycia zwłok. Spędziła blisko dwa tygodnie w areszcie (To tam po raz pierwszy miała usiłować popełnić samobójstwo - połknęła wtedy kilka łyżek detergentu). Prokuratura zarzuciła jej nieumyślne spowodowanie śmierci dziecka, powiadomienie o niepopełnionym przestępstwie (rzekomego porwania) oraz tworzenie fałszywych dowodów (kierowanie śledztwa przeciwko rzekomemu porywaczowi). Grozi jej pięć lat więzienia.

Prokuratura wciąż bada, czy śmierć dziewczynki nie była wynikiem celowego działania oraz czy w całej sprawie - co najmniej w ukryciu ciała Magdy - brał udział ktoś oprócz Katarzyny Waśniewskiej.

W ostatnich dniach mąż zgłosił zaginięcie Katarzyny, która wyjechała, zostawiając mu list pożegnalny. Kilka godzin później odnaleziono ją w Sosnowcu. Zapewniła, że wyjechała dobrowolnie i zamierza zgłaszać się na wezwania prokuratury. W czwartek zeznawała w prokuraturze w Gliwicach jako świadek w sprawie działań Krzysztofa Rutkowskiego, niemal od początku zaangażowanego w poszukiwania Magdy. W piątek w prokuraturze jako świadek przesłuchiwany był Bartłomiej Waśniewski, który w tej sprawie ma status poszkodowanego.

d1m4gjg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1m4gjg
Więcej tematów