WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Ruszył proces Piotra Ż. oskarżonego o gwałt. Mężczyzna jest b. wykładowcą uniwersyteckim i radnym

• Proces toczy się przed wrocławskim sądem
• Piotrowi Ż. przedstawiono prawie 30 zarzutów dotyczących gwałtu i stalkingu
• Akt oskarżenia w tej sprawie dotyczy lat 2002-2012
• Według prokuratury pokrzywdzonych zostało 21 kobiet
• Sąd wyłączył jawność procesu
• Oskarżony nie przyznaje się do winy
• Mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ruszył proces Piotra Ż. oskarżonego o gwałt. Mężczyzna jest b. wykładowcą uniwersyteckim i radnym
(PAP, Fot: Maciej Kulczyński)
WP

Piotr Ż. jest byłym wykładowcą Uniwersytetu Wrocławskiego oraz byłym radnym SLD sejmiku dolnośląskiego

Akt oskarżenia w tej sprawie dotyczy lat 2002-2012. Według prokuratury Ż. miał czterokrotnie dopuścić się gwałtu, z czego dwa razy wspólnie z innym oskarżonym w tej sprawie - Arturem C. Były radny SLD został również oskarżony o próby gwałtu oraz o stalking. Zdaniem prokuratury, miał również kilkanaście razy wykorzystywać swe stanowisko do nakłaniania studentek do spotkania. W akcie oskarżenia wskazano, że uzależniał zaliczenie egzaminu od spotkań o charakterze seksualnym.

Zdaniem prokuratury w tej sprawie pokrzywdzonych zostało 21 kobiet. Ze względu na ich dobro sąd wyłączył jawność procesu.

WP

Obrońca Ż., mecenas Andrzej Malicki w rozmowie z dziennikarzami powiedział, że oskarżony nie przyznaje się do postawionych mu zarzutów. Mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia.

Piotr Ż. pełnił funkcję kierownika Zakładu Socjologii Sfery Publicznej w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Wrocławskiego. W latach 2002-2006 był radnym Rady Miejskiej Wrocławia. Od grudnia 2010 r. był przewodniczącym Komisji Kultury, Nauki i Edukacji w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

Ż. został zatrzymany przez policję w lutym 2013 r.

Polub WP Wiadomości
WP
WP