RegionalneWarszawaRuszają treningi biegowe „Z historią w tle”

Ruszają treningi biegowe „Z historią w tle”

Trzy treningi, w tym jeden pokrywający się z trasą Biegu Powstania Warszawskiego

Ruszają treningi biegowe „Z historią w tle”

26 lipca w Warszawie odbędzie się 24. edycja Biegu Powstania Warszawskiego. Przed tym wydarzeniem organizator (Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA) wspólnie z Muzeum Powstania Warszawskiego przygotowali dla biegaczy drugą edycję treningów historycznych „Z historią w tle”.

Organizatorzy przygotowali dla biegaczy trzy treningi biegowe, w tym jeden pokrywający się z trasą Biegu Powstania Warszawskiego. Treningi zostały zaplanowane na* trzy kolejne środy lipca, zawsze o godz. 19.00. Pierwsze spotkanie odbędzie się 9 lipca*i jak wszystkie pozostałe jest dostępne nie tylko dla pasjonatów biegania, ale również historii.

Dużym wyróżnikiem treningów będzie uczestnictwo trenera, który przeprowadzi krótką rozgrzewkę i przewodnika-wolontariusza (Muzeum Powstania Warszawskiego), który opowie o mijanych na trasie miejscach związanych z historią walk powstańczych.

Trasy i terminy treningów

Trening 9 lipca, godz. 19:00 (Muranów - Cytadela)
Pierwszy z treningów odbędzie się 9 lipca. Miejsce spotkania i zarazem pierwszy historyczny punkt na trasie to Pomnik Umschlagplatz przy ul. Stawki . Następnie uczestnicy pobiegną w kierunku Pomnika Poległych i Pomordowanych na Wschodzie przy skrzyżowaniu ulic Andersa i Stawki. Kolejne przystanki na trasie to: Stadion Polonii, Krzyż Członków Tajnego Rządu z Powstania Styczniowego na terenie Fortu Legionów i zakończenie treningu przy Bramie Straceń na terenie Cytadeli.

*Trening 16 lipca, godz. 19:00 (Praga)
*

Kolejna trasa została opracowana po wschodniej stronie Wisły. Zbiórka i spotkanie z trenerem oraz przewodnikiem odbędzie się przy Pomniku Kościuszkowców w pobliżu ul. Wybrzeże Szczecińskie. Kolejne punkty na trasie treningu to bunkier przy skrzyżowaniu ulic Jasieńskiego i Panieńskiej, Ogród Zoologiczny i most Gdański. Trening zakończy się na skwerze im. Ppłk Antoniego Żurowskiego ps. „Papież”, „Andrzej”.

Trening 23 lipca, godz. 19:00 ( Śródmieście )
Ostatnia trasa wprowadzająca biegaczy w wyższy poziom wytrzymałości i wiedzy o Powstaniu Warszawskim będzie miała swój początek przed kościołem Św. Jana Bożego przy ul. Bonifraterskiej (tu spotykamy się z przewodnikiem i trenerem). Kolejne ważne punkty poznawane podczas treningu to: gmach PWPW przy ul. Sanguszki, Dom Schichta przy ul. Nowy Zjazd 1, skarpa Nowego Miasta przy ul. Wybrzeże Gdańskie i ostatni punkt na trasie treningu to tablica upamiętniająca zestrzelenie przez Niemców samolotu Liberator, niosącego pomoc powstańczej Warszawie przy ul. Miodowej.

Szczegółowe informacje dotyczące miejsc odwiedzanych podczas treningów będą również dostępne na stronach: www.aktywnawarszawa.waw.pl , www.1944.pl .

Obraz
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)