Trwa ładowanie...
d392ec5

Rozdział Kościoła od państwa. Barbara Nowacka zapowiada

6 stycznia Barbara Nowacka ogłosi treść projektu regulującego stosunki państwa z Kościołem. Zdaniem liderki Inicjatywy Polskiej zapewniony w konstytucji rozdział Kościoła od państwa nie jest przestrzegany.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Barbara Nowacka zapowiada "faktyczny" rozdział Kościoła od państwa
Barbara Nowacka zapowiada "faktyczny" rozdział Kościoła od państwa (PAP)
d392ec5

Barbara Nowacka zapowiedziała w rozmowie emitowanej na antenie RMF FM, że w najbliższą niedzielę w południe przedstawi założenia projektu. Wsparcie - również w zbieraniu podpisów i procedowaniu w Sejmie - zapowiedziała Nowoczesna.

- Pełen rozdział Kościoła od państwa oczywiście będzie musiał nastąpić, natomiast do tego też trzeba przygotować społeczeństwo - powiedziała liderka Inicjatywy Polskiej. Nowacka wyjaśniła że bazą projektu, który wkrótce zaprezentuje, jest "bardzo duży projekt" napisany przez osoby współpracujące z Inicjatywą Polską.

d392ec5

Rozliczenie pedofilii wśród księży

Polityk zapowiedziała, że chce wśród propozycji znajdą się zmiany w finansowaniu Kościoła, wyprowadzenia religii ze szkół lub jej niefinansowanie. Projekt ma również określić sposób rozliczania przestępstw dokonywanych przez księży-pedofilów.

Zobacz także: Nowacka o sprawie ks. Jankowskiego. Dosadny komentarz

- W konstytucji jest zapisany rozdział Kościoła od państwa. Doskonale wiemy, że zupełnie nie jest to przestrzegane. Dlatego też niektóre zapisy trzeba będzie wzmocnić, niektóre trzeba będzie wprowadzić jako nowe rzeczy. O tym będziemy chcieli dyskutować - powiedziała Nowacka.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Daj znać przez dziejesie.wp.pl

d392ec5

Podziel się opinią

Share

d392ec5

d392ec5
Więcej tematów