Trwa ładowanie...

Rozdział Kościoła od państwa. Barbara Nowacka zapowiada

6 stycznia Barbara Nowacka ogłosi treść projektu regulującego stosunki państwa z Kościołem. Zdaniem liderki Inicjatywy Polskiej zapewniony w konstytucji rozdział Kościoła od państwa nie jest przestrzegany.

Share
Rozdział Kościoła od państwa. Barbara Nowacka zapowiada
Źródło: PAP
d1gbnq0

Barbara Nowacka zapowiedziała w rozmowie emitowanej na antenie RMF FM, że w najbliższą niedzielę w południe przedstawi założenia projektu. Wsparcie - również w zbieraniu podpisów i procedowaniu w Sejmie - zapowiedziała Nowoczesna.

- Pełen rozdział Kościoła od państwa oczywiście będzie musiał nastąpić, natomiast do tego też trzeba przygotować społeczeństwo - powiedziała liderka Inicjatywy Polskiej. Nowacka wyjaśniła że bazą projektu, który wkrótce zaprezentuje, jest "bardzo duży projekt" napisany przez osoby współpracujące z Inicjatywą Polską.

Rozliczenie pedofilii wśród księży

Polityk zapowiedziała, że chce wśród propozycji znajdą się zmiany w finansowaniu Kościoła, wyprowadzenia religii ze szkół lub jej niefinansowanie. Projekt ma również określić sposób rozliczania przestępstw dokonywanych przez księży-pedofilów.

Zobacz także: Nowacka o sprawie ks. Jankowskiego. Dosadny komentarz

- W konstytucji jest zapisany rozdział Kościoła od państwa. Doskonale wiemy, że zupełnie nie jest to przestrzegane. Dlatego też niektóre zapisy trzeba będzie wzmocnić, niektóre trzeba będzie wprowadzić jako nowe rzeczy. O tym będziemy chcieli dyskutować - powiedziała Nowacka.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Daj znać przez dziejesie.wp.pl

d1gbnq0

Podziel się opinią

Share
d1gbnq0
d1gbnq0
Więcej tematów