Trwa ładowanie...
d1yq0g0

Rosyjskie służby próbowały zorganizować fałszywą rozmowę z Andrzejem Dudą

W ataku na polski konsulat w Łucku na Ukrainie, eksperci i politycy po obu stronach widzą rosyjską prowokację. Rzecznik prezydenta Petra Poroszenki podaje nawet dowód.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rosyjskie służby próbowały zorganizować fałszywą rozmowę z Andrzejem Dudą
(PAP)
d1yq0g0

"Jest kolejny dowód na rosyjski ślad w ataku na polski konsulat w Łucku" - napisał na swoim profilu na Facebooku rzecznik prezydenta Petra Poroszenki, Swiatosław Cehołko. Informuje, że rosyjskie słuzby chciały w imieniu Ukrainy zorganizować rozmowę telefoniczną z prezydentem Andrzejem Dudą.

Jak pisze Cehołko, służby nie wiedziały, że już taka rozmowa się odbyła i że kancelaria Dudy jest w stałym kontakcie z administracją prezydenta Ukrainy.

d1yq0g0

Atak na konsulat na Ukrainie

W nocy z wtorku na środę ostrzelana została siedziba polskiego konsulatu w Łucku, na północnym zachodzie Ukrainy. Budynek został uszkodzony, ale na szczęście nikt nie ucierpiał. Do ministerstwa spraw zagranicznych został wezwany ambasador Ukrainy w Polsce. Nasza placówka w Kijowie wystosowała też notę protestacyjną do ukraińskiego MSZ. Władze w Kijowie wyraziły już oburzenie z powodu tego incydentu. Prokuratura Krajowa będzie wyjaśniać okoliczności ostrzelania konsulatu w Łucku.

W ataku na polski konsulat w Łucku na Wołyniu, eksperci i politycy po obu stronach widzą rosyjską prowokację. Incydent wpisuje się w długotrwałą politykę Moskwy mającą doprowadzić do napięć między Polską i Ukrainą.

d1yq0g0

W podobnym tonie wypowiadali się politycy na Ukrainie. Jako pierwszy zareagował szef ukraińskiej dyplomacji, który potępił atak - po polsku - na swoim koncie na Twitterze.

d1yq0g0

Podziel się opinią

Share
d1yq0g0
d1yq0g0
Więcej tematów