Trwa ładowanie...

Rosyjska gazeta przeprasza za katastrofę samolotu. "Wybacz nam Holandio"

"Wybacz nam Holandio" - taki tytuł w języku holenderskim pojawił się na okładce rosyjskiego dziennika "Nowaja Gazieta". Odważna okładka zwróciła uwagę innych mediów na świecie.

Rosyjska gazeta przeprasza za katastrofę samolotu. "Wybacz nam Holandio"Źródło: PAP/EPA, fot: Yuri Kochetkov
d40zhzd
d40zhzd

Niezależna rosyjska gazeta opublikowała na stronie tytułowej zdjęcie kolumny pojazdów przewożących z lotniska w Eindhoven ciała ofiar katastrofy samolotu malezyjskich linii lotniczych, który został zestrzelony 17 lipca nad Ukrainą. Na pokładzie było niemal 300 osób, w tym 193 Holendrów. Samolot leciał z Amsterdamu do Kuala Lumpur.

Według amerykańskiego wywiadu, maszynę strącili "przez pomyłkę" prorosyjscy separatyści walczący na wschodzie Ukrainy za pomocą rakiety ziemia-powietrze. Zachodni obserwatorzy oskarżają Moskwę o dostarczenie im systemu Buk, którego pocisk miał doprowadzić do tragedii (czytaj więcej)
. Rosja temu przeczy.

"Nowaja Gazieta" to opozycyjny dziennik wydawany od 1993 r. Jak opisuje serwis Huffington Post, gazetę założył były przywódca ZSRR Michaił Gorbaczow z pieniędzy za Pokojową Nagrodę Nobla. Dziennik jest znany z krytyki Kremla i prezydenta Władimira Putina. Współpracowała z nim Anna Politkowska, rosyjska dziennikarka opisująca przypadki łamania praw człowieka w Czeczeni, która została zamordowana w 2006 r.

Źródła: WP.PL, Huffington Post.

d40zhzd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40zhzd
Więcej tematów